Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

Brat Tadeusz Ruciński – „Puk puk to serce” – Wyd. Święty Wojciech

Brat Tadeusz Ruciński – „Puk puk to serce” – Wyd. Święty Wojciech

puk puk to serce

Brat Tadeusz Ruciński ze zgromadzenia braci szkolnych jest rekolekcjonistą i autorem książek dla dzieci  m.in.  „Puk puk to serce”.

Jest to mała książeczka dla dzieci o uczynkach miłosierdzia. To świetny pomysł w Roku Miłosierdzia, gdzie życzeniem Papieża Franciszka było, aby chrześcijanie ci duzi i ci mali, przemyśleli i przypomnieli sobie uczynki miłosierdzia względem ciała i ducha. Może przytoczę tutaj jeden uczynek, który jest poparty słowem z Pisma Św. i opowiadaniem do tego fragmentu. Opowiem o pierwszym uczynku względem duszy tj. grzeszących upominać . Przytoczony fragment z Pisma Św. To przypowieść o ojcu miłosiernym i synu marnotrawnym, nie muszę tutaj wchodzić w szczegóły, bo przecież ten fragment każdy z nas słyszał, nawet dziecko. Opowiadanie zaś przytoczone mówi o rodzeństwie : Agatce i Tolku, którzy po śmierci babci stwierdzili, że są już duzi i nie muszą biegać na roraty do kościoła. Zamiast tego postanowili poślizgać się na łyżwach, gdzie lód na rzece był bardzo słaby. W pewnym momencie pod Agatką zarwał się lód i wpadła do lodowatej rzeki. Pomógł jej ksiądz, wezwał straż, też przy tym wpadając do wody. Zwierzając się potem Agata księdzu mówiła: „Błagałam Boga, żeby wrócić na brzeg”, a ksiądz dodał” Wrócić po to chyba, żeby się nawrócić”. Bardzo mądre opowiadanie zakończone puentą i pouczające dla dzieci.

Książeczka zawiera 61 stron i 14 opowiadań i przypowieści. Są również umieszczone kolorowe zdjęcia zachęcające  do tego, aby dziecko samo czytało, lub z rodzicami, dziadkami, jak również aby posłużyła katechetom do prowadzenia lekcji.

Poprzez te uczynki stajemy się lepszymi uczniami Jezusa.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.