Akcja, Western, WojennyRecenzje filmów

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych (2014) Reż. Camille Delamarre

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych (2014) Reż. Camille Delamarre

brick mansions. najlepszy z najlepszych

Tajny detektyw Damien (Paul Walker) dostaje nowe zadanie. Ma odnaleźć rzekomo skradzioną broń masowego rażenia i ją rozbroić. Jest tylko jeden mały problem. Musi się dostać do Detroit, amerykańskiej dzielnicy, która od reszty miasta jest odgrodzona murem, a w środku mieszka margines społeczny. Aby się nie zgubić, musi znaleźć sobie partnera-przewodnika, Lino (David Belle).

Ale czy stawka jest rzeczywiście aż tak wysoka?

Czy rządzący byliby aż tak nieostrożni, aby w łatwy sposób stracić bombę?

Choć film trochę przypomina fabułę z 13 dzielnicy, to według mnie może się podobać. Wszystko jest zrobione tak, aby widza zaciekawić. Akcja toczy się szybko, jest duża ilość pościgów, strzelanek i walki wręcz.

Szczerze powiedziawszy  to półtorej godziny minęło mi bardzo przyjemnie. Bardzo dobrze odwzorcowane są tutaj podziały społeczne.

Oczywiście umiejętności bohaterów, zarówno fizyczne jak i aktorskie zdecydowanie robią duże wrażenie.

Miło jest też spojrzeć na film, który dedykowany jest Walkerowi. Na pewno wiele osób na świecie ubolewa nad jego śmiercią. Trzeba powiedzieć, że miał bardzo duży potencjał aktorski.

Komu polecam: myślę, że nie ma rozgraniczenia na płcie, panom spodoba się szybka akcja, ładne samochody, pościgi i walki, a panie będą mogły podziwiać przystojnych aktorów.

Moja ocena: 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.