Kryminał, DramatRecenzje książek

Bruce Porter – „Uwikłana” – Wyd. Kobiece

Bruce Porter – „Uwikłana” – Wyd. Kobiece

uwikłana

Dwa światy. Dwie twarze. Jedna kobieta.

„Uwikłana” to opowieść o życiu królowej narkotyków, tajnej agentce i zakładniczce.

Główna bohaterka- Pilar, jest kobietą, która potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Ta niesamowicie bystra Kolumbijka, na przekór swojemu pochodzeniu, postanawia zostać stewardessą. Jej świetne wykształcenie jest bardzo pomocne. Na pokładzie samolotu, w którym pracowała, poznała swojego pierwszego męża Ernesta. Dzięki niemu poznała narkotykowy świat. Siła, wytrwałość, inteligencja i klasa pomogły jej wejść do tego twardego i krwawego biznesu. Po latach jej drugi mąż sprzedał informacje o niej do agencji rządowej zwalczającej narkotyki, w zamian za złagodzenie jego wyroku. Kontakty Pilar okazały się dla DEA kopalnią informacji o narkobiznesie. Pilar stała się informatorką, była nią przez kilka lat swojego życia. Niestety niedługo po tym stało się coś, co zaważyło na jej dotychczasowym życiu.

Można odnieść wrażenie, że autora książki bardzo poniosła fantazja przy wymyślaniu życiorysu Pilar. Niestety (lub stety), historia którą poznajemy jest opisem prawdziwej historii królowej narkotykowego świata. Kilka lat swojego życia spędziła na obracaniu się w kręgach przestępców i handlarzy narkotyków. Drugą zaś jego połowę pracowała dla agencji narkotykowej, jako informatorka, pomagając rządowi toczyć tę nierówną wojnę.

Książka przedstawia nie tylko historię życia Pilar, ale także przebieg kariery pewnego policjanta związanego z walką z narkotykami. Bardzo szybko czytelnik orientuje się, że ich losy zetkną się w pewnym momencie książki, choć raczej zupełnie inaczej niż można się tego spodziewać.

Dzięki szczegółowym opisom rzeczywistości, głównie lat 80-tych, poznajemy narkotykowy świat oraz olbrzymią skalę problemu jakim jest walka z tym światem. Dzięki tej książce poznajemy ewolucję walki z narkobiznesem na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Zaobserwować można jak zmieniło się podejście do walki z tym biznesem.

Książka jest bardzo wciągająca, mocne opisy i prawdziwe wydarzenia opisane w tej powieści są tak zaskakujące, że czytelnik nie może doczekać się dalszego rozwoju wydarzeń. Polecam ją dla mężczyzn i kobiet, którzy ciekawi są działania kartelów i biznesu narkotykowego. Dodatkowym atutem jest ciekawa okładka projektu Mariusza Banachowicza. Książka ma około 500 stron, które czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.