Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Carla Montero – „Zimowy wiatr na twojej twarzy” – Wyd. Rebis

Carla Montero – „Zimowy wiatr na twojej twarzy” – Wyd. Rebis

zimowy wiatr na twojej twarzy

Pomysł napisania przez autorkę tej powieści zrodził się z jej własnej historii rodzinnej. Autorka dowiedziała się, że trzech synów z jej hiszpańskiej rodziny walczyło na trzech frontach II wojny światowej. Pisarka uznała, że to może być dobra historia i powzięła taki zamiar opisać to w powieści ”Zimowy wiatr na twojej twarzy”.

Powieść autorka rozpoczyna od faktu, że w górach Asturii rozbija się samolot.

Przez okno ze swojego domu obserwuje ten fakt mała Lena i mocno to przeżywa. Jej przyrodni brat Guillen odnajduje jego szczątki i tym samym staje się okolicznym bohaterem. Nie mógł jednak przewidzieć, że jeszcze zatęskni za swoją rolą bohatera, gdyż w jednej chwili przestanie nim być i stanie się łotrem. Do wioski przybywa hrabina Zaleska i zabiera chłopca ze sobą oferując mu wykształcenie, mieszkanie i ciepło rodzinne. Chłopiec wyrasta na dorosłego mężczyznę, ale nigdy nie zapomina o swojej ukochanej Lenie, pisząc do niej listy.

Gdy wybuchła wojna Guillen wstąpił do wojska. Od tej chwili istniał dla niego tylko jeden cel: zjednoczeni zwyciężać faszyzm. Wierzył, że to szczere i zdecydowane dążenie pozwoli czcić ideały wolności. Jakże się mylił. Ufał też, że odnajdzie Lenę i będą razem szczęśliwi.

Czy tak się stanie?

We wrześniu 1939 roku Niemcy najechały na Polskę, wywołując lawinę wypowiedzeń wojny. Zaczęło się też prześladowanie Żydów.

Antysemityzm zawsze wydawał się Guillenowi irracjonalny i absurdalny. Rozpoczął więc jako bierny współpracownik grupy podziemnej i wybrał sobie pseudonim-Mariusz.

Bardzo szczegółowo autorka opisała Powstanie Warszawskie i ludzi tam walczących, a także Guillena Alvareza, który przyjechał z Francji, aby tu walczyć za wolność Polski. Lena zaś po przeciwnej stronie-niemieckiej, wzięła ślub w Berlinie z Kurtem.

Czy jej miłość do Guillena już na zawsze się skończy?

Jak potoczą się dalej ich losy?

Koniecznie przeczytajcie. Książka niezwykle poruszająca i chwytająca za serce.

Lena-Kurta i Guillena miała zawsze w swoim sercu, gdzie zawsze ich nosiła wraz z pięciorgiem swoich dzieci i dwanaściorgiem wnuków, zastanawiając się wciąż ”czy można kochać więcej niż jedną osobę naraz”?

Będąc młodą osobą nie wiedziała, że miłości nie mierzy się, ani nie wycenia. Gdy zaś była w podeszłym wieku, zrozumiała, że miłość po prostu się czuje! Wiele zdarzeń, w które uwikłani są Lena i Guillen jest prawdziwych i opiera się na opowieściach zasłyszanych w rodzinie np. scenę w której Guillen jest zmuszony przez Guardia Civil do przyglądania się egzekucji partyzantów po ich kryjówce, przeżył jej wujek osobiście. Zimowy wiatr na twojej twarzy, jest hołdem złożonym tym wszystkim, którzy choć żyli w trudnych i tragicznych okresach historii pozostali wierni swoim ideałom  i przekonaniom.

Przepięknie opowiedziana historia.

Zachęcam Was gorąco-przeczytajcie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.