Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Caroline Craig & Sophie Missing – „Pora na lunch” – Wyd. Buchmann

Caroline Craig & Sophie Missing – „Pora na lunch” – Wyd. Buchmann

pora na lunch

W dzisiejszym, zabieganym świecie, kiedy nie mamy na nic czasu, ta książka to wyśmienity pomysł. To z miłości do przerwy na lunch powstała ta książka.

Jest ona pełna wyśmienitych i niezwykle prostych przepisów dla tych, którzy zabierają lunch do pracy, przygotowując sobie np. dzień wcześniej. To też książka dla tych, którzy kochają zdrowe jedzenie i dla tych, którzy nie chcą tydzień w tydzień wydawać sporej ilości gotówki na te same zestawy śniadaniowe – niekoniecznie zdrowe i fit.

Poza tym jeśli kupisz byle jaką kanapkę w najbliższym bufecie, zapewne pochłoniesz ją natychmiast, a jeśli przygotujesz lunch samodzielnie na pewno spożyjesz go powoli i zrobisz to z wielką przyjemnością. Autorki książki to wyśmienite osoby, pracujące z książkami kucharskimi na co dzień i testujące różne przepisy, a w międzyczasie robiące sobie swój lunch.

Tak więc księga lunchów powstała na podstawie własnych doświadczeń, a przepisy i wskazówki zainspirują Cię do tego by cieszyć się domem w miejscu pracy, zaoszczędzić trochę pieniędzy, nie kupować resztek w pobliskim bufecie.

To książka z przepisami na lunchowe dania główne. Do tego autorki zaproponowały małe dodatki, np. małe chrupiące ogórki, doskonale pasujące do szpinaku po marokańsku, lub grzanki do zupy porowej, ale oczywiście to Ty zdecydujesz, co dopasować do swojego lunchu.

Oprócz wspaniałych i wyśmienitych przepisów, autorki książki przygotowały kilka tygodniowych list zakupów i ustaliły tygodniowe menu, np. menu wegetariańskie, egzotyczne, zdrowe, zimowe rozgrzewające, oszczędne, szybkie, piknikowe, śródziemnomorskie itd.

Poza tym każdy przepis jest dokładnie opisany, jak również świetnie zaopatrzony przepięknymi ilustracjami. Zajrzyj więc Drogi czytelniku do tej wyśmienitej książki i ciesz się własnoręcznie przygotowanymi daniami.

Nawet jeśli uda Ci się przygotować posiłek raz w tygodniu, to i tak będziesz dumna, czy dumny, otwierając pudełko własnej roboty z lunchem, dodając dressing do sałatki lub odpakowując paczuszkę przygotowaną w domu.

Autorki książki są pewne, że będziesz pękać z dumy, kiedy Twoi koledzy z pracy będą patrzeć jak otwierasz swój przygotowany lunch. To powinno wystarczyć, aby przekonać Cię że przerwa na lunch jest niezwykle potrzebna.

Powodzenia i smacznego.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.