Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Cassandra Clare „Dary anioła. Miasto kości” tom 1 z 6

Casandra Clare „Dary anioła. Miasto kości” tom 1 z 6

miasto kosci

Clary Fray żyje jak każdy inny nastolatek, lecz okazuje się że wcale nie jest jak wszyscy inni. Dziewczyna widzi Nocnych Łowców a także ich wrogów podczas gdy nikt nie chce jej w to uwierzyć.  Poznaje Jace’a, młodego i przystojnego, jednego z wielu Nocnych Łowców. Okazuje się że matka Clary chciała ukryć przed nią tożsamość dziewczyny a zarazem i swoją, gdyż nastolatka jest córką jednego z potężniejszych obrońców ludzi, który tuż po ślubie przeszedł na ciemną stronę. Piękna rudowłosa dziewczyna zostaje wtajemniczona w sprawunki wojowników. Poznaje Cichych Braci, milczących przyjaciół Łowców z podziemnego świata strzegących również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom( jednym z nich jest Miecz, drugim Lustro, trzecim Kielich.), Magnusa, wysokiego czarownika Brooklynu, który jak się później okaże wcale nie ma zwyczajnych zainteresowań jak zwykły człowiek, w końcu poznaje resztę Nephilim strzegących Nowego Jorku.

Czy Clary jako jedną z wybranych czeka ciekawe życie z wieloma przygodami?

Czy rodząca się miłość pomiędzy nastolatką a przystojnym Jacem jest dozwolona i będzie kwitła?

A w końcu co z potężnym Valentinem, ojcem Clary, który chce zawojować cały świat, poprzez stworzenie armii wyklętych?

Zobacz także

2 Comments

  1. Początek dość niezwykły tej 6-tomowej serii.Z ciekawym humorem.Niezwykłe w dalszych częściach zwroty akcji.Każdy kto nie czytał pozna dość ciekawy zespół wahający się pomiędzy..aaa nie będę spoilerować jednak powiem że mają ciekawe piosenki.Jak i własne słowa.Można się zakochać(nie tylko w Jace’u). Brokat zmieni swe znaczenie bo „Magnus tu był”. I każdy po przeczytaniu chce zostać Nocnym Łowcą.Ależ oni istnieją pamiętaj!Widziałeś kiedykolwiek jakiegoś potwora?Nie?Nie musisz dziękować..

  2. Casandra Clare kreuje niesamowity świat, który wciąga czytelnika i nie pozwala o sobie zapomnieć na wiele dni. Wyrazistych bohaterów książki nie sposób nie polubić. Cięty humor Jace’a w połączeniu z urokiem sprawia, że samo pojawienie się jego imienia na kartach książki przyspiesza bicie serca. Nieśmiały Simon dzielnie otwiera się na przerażający świat idąc wiernie za płomiennowłosą Clary nie bojącą się wskoczyć za kurtynę ognia. Autorka tworzy wielowątkową fabułę i uzależnia od emocjonujących historii postaci. Każdy fan magii powinien pozwolić się pochwycić Nocnym Łowcą i rozwinąć skrzydła wyobraźni w ich mrocznym świecie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.