Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Cassandra Clare ” Diabelskie maszyny. Mechaniczny anioł” tom 1 z 3

Cassandra Clare ” Diabelskie maszyny. Mechaniczny anioł” tom 1 z 3

mechaniczny anioł

Szesnastoletnia Tessa Gray po liście przysłanym przez brata, wyrusza w podróż do nieznanego jej dotąd Londynu. Kiedy schodzi ze statku spotyka pewne kobiety, które twierdzą że są przysłane, aby ją eskortować prosto do brata. Sześć tygodni później, okazuję się, że są to nadnaturalne istoty które posługują się czarną magią. Tessa jest przetrzymywana w małym pokoiku, służącym jej jako cela. Dziewczyna jest głodzona i bita przez okrutne czarownice. Niespodziewanie, na pomoc dziewczynie przybywa przystojny chłopak, który jak się potem okazuję jest Nocnym Łowcą. Towarzyszą mu  mężczyźni, którzy pomagają zabić jedną z czarownic. Dziewczyna traci przytomność , a kiedy ją odzyskuje, znajduje  się w dużym łożu, przebrana w piżamę i w bardzo rzadkim miejscu. Przerażenie, które Tessa odczuwa jest okropne, ponieważ nad jej łóżkiem pochyla się dziwnie wyglądająca istota. Dziewczyna dowiaduje się, że jest w miejscu nazywanym Instytutem, a przebywający tam ludzie są Nocnymi Łowcami. Przebywając tam Tessa wyjawia czego dowiedziała się o sobie, przy pomocy czarownic, które ją więziły. Okazuje się, że nie jest zwykłym człowiekiem i ma niepowtarzalne zdolności. Uświadamia sobie, że jej ukochany brat jest więziony przez  kobiety, zwane Mrocznymi Siostrami. Postanawia go uwolnić, ale pomagając przy tym grupce ludzi zwanymi Nocnymi Łowcami. Pewnej nocy, dziewczyna wyrwana ze snu słyszy piękną muzykę. Podążając śladem muzyki, trafia do pokoju naprzeciw i poznaje pięknego srebrnowłosego James’a. Razem z ludźmi, którzy jej pomogli  wyrusza na pomoc swojemu jedynemu bratu. Rozpoczyna się niebezpieczna podróż, w której każdy może stracić życie. Dziewczyna, tajemniczy wybawca i Jem ścigają się z czasem żeby rozwikłać sprawę porwania brata Tessy.

Kim jest Tessa?

Czy zdoła uwolnić brata, nie tracąc przy tym swojego życia?

Miejsca w którym przebywają bohaterzy, są  ciekawe, spowite mrokiem i tajemnicą a nadnaturalne istoty zamieszkujące te miejsca, są jadowite i niebezpieczne. Do czego posunie się dziewczyna żeby zapewnić sobie i bratu bezpieczeństwo?

Trylogia wydana przez Cassandre Clare ,, Diabelskie maszyny” opisuje czasy i bohaterów powiązanych z Darami Anioła.  Wszystkie książki z trylogii stały się ogólnoświatowymi Bestsellerami .

Zobacz także

2 Comments

  1. Recenzja jest na prawdę bardzo intrygująca :D. Po jej przeczytaniu oraz kilku innych zdecydowałam się na zagłębienie w treści książki i ani trochę tego nie żałuję. Świat Nocnych łowców, podziemnych i przyziemnych jest tak niesamowity, że po prostu nie można się od niego oderwac. Przy jej czytaniu towarzyszą silne emocje od przerażenia, przez smutek aż po radośc. Cieszę sie, że podkreśliłaś tu pytanie „Kim jest Tessa?” ponieważ, jest bardzo ważne i na uzyskanie odpowiedzi trzeba czekac przez prawie całą serię. Pisząc recenzje o „Diabelskich maszynach” na pewno dałaś szansę usłyszenia o tej książce. Jest dużo mniej popularna od „Darów anioła”, ale równie niesamowita. Mam nadzieję, że będziesz pisac dalej, masz w sobie potencjał a praktyka czyni mistrza. 😉

    1. Bardzo dziękuję za komentarz i cieszę, się że moja recenzja zachęciła do czytania;)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.