Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Charles Dickens – „Klub Pickwicka” – Wyd. MG

Charles Dickens – „Klub Pickwicka” – Wyd. MG

klub pickwicka

Kilku starszych panów zakłada klub, w którym spotykają się regularnie. Kim jest Pickwick? – przede wszystkim jest dżentelmenem, bez wątpienia jest też filozofem. Książka pozwala nam śledzić dwa lata z jego życia, w których bohater lubi podróżować, aby poznawać nowych ludzi i ich charaktery. Jest to klasyk literatury, a klasyki mają swój urok i wdzięk i sprawiają, że często do nich powracamy.

Klub Pickwicka, mimo że został napisany ponad 180 lat temu, nadal dostarcza czytelnikowi rozrywki i sprawia, że ten angielski humor z pogranicza Monty Python’a, że czytelnik czyta go z wielkim zainteresowaniem i zawsze do niego powraca. Towarzyszami pana Pickwicka są: August Snodgrass- człowiek bardzo poetycki, co można poznać po jego sposobie wypowiadania się, Nathaniel Winkle- pasjonujący się myślistwem, Tracy Tupman- kochaś, przystojny i bardzo wrażliwy na kobiece wdzięki oraz Samuel Weller – wierny i oddany sługa Pickwicka. Panowie podróżują po okolicach Londynu, gdzie zatrzymują się w miejscowych zajazdach, aby kosztować trunków, czy ponczów.

Członkowie klubu przeżywają różne historie, w tym także miłosne, kłopoty finansowe, które wiążą się z pobytem w więzieniu. Historie te są śmieszne, a szczególnie pościgi i pojedynki, które wprawiają czytelnika w niezły humor.

 Czytając tę książkę można się nieźle bawić, a do tego autor pokazuje nam bardzo komiczne sytuacje oraz ich bohaterów wraz z ich wadami i zaletami. Książka przepięknie wydana, w twardej oprawie, w trzech tomach jednocześnie, zawiera 526 stron. Bardzo polecam Państwu ten klasyk literatury angielskiej, bo jest w nim dużo humoru, dobrej zabawy i świetnej rozrywki. Zachęcam gorąco do lektury, bo naprawę warto spędzić z tą książką kilka miłych i przyjemnych chwil.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.