Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Charles Dickens – „Maleńka Dorrit” – Wyd. MG

Charles Dickens – „Maleńka Dorrit” – Wyd. MG

maleńka Dorrit

Powieść Dickensa obejmuje drugą połowę dziewiętnastego wieku w Anglii. Dickens był synem urzędnika. Jego ojciec został uwięziony za długi, przez co rodzina popadła w nędzę. Pisarz więc musiał podjąć pracę zarobkową – najpierw w fabryce pasty do butów, a później jako urzędnik sądowy. Autor w swoich powieściach dał wyraz wrażliwości na niesprawiedliwość i krzywdę społeczną, bezduszność praw wobec ludzi ubogich.

Powieść „Maleńka Dorrit” to historia dziewczynki, bardzo nieśmiałej, drobnej, szczupłej i maleńkiej, w wąskiej i krótkiej sukience- wyglądała jak bezbronne dziecko, chociaż jej twarz świadczyła o tym, że już dawno wyrosła z dzieciństwa. Taki ubogi kopciuszek, który zafascynował  syna pani Clennam, u której dziewczynka sprzątała i pracowała jako szwaczka.

Amy Dorrit urodziła się i wychowała w więzieniu, ponieważ jej ojciec został osadzony w więzieniu za długi. Zakochał się w niej syn pani Clennam -Artur Clennam i bardzo chciał rozwiązać wielką tajemnicę, która ściśle łączyła się z Amy i którą ojciec Arthura chciał mu przekazać przed swoją śmiercią. W poszukiwaniu prawdy Arthur trafia do więzienia. Jak zakończy się ta zawiła historia? Czy Amy będzie wolna od przymusowej pracy? Od uciążliwych zajęć? Czy Arthur pomoże Amy i jak zakończy się ich znajomość?

Książka została wydana w twardej oprawie, szyta, niegruba – zawiera 283 strony, napisana została w dwóch częściach: w pierwszej jest krótkich 17 rozdziałów, a w drugiej 15 rozdziałów.

Okładka książki jest bardzo miła dla oka, bo jest pełna przepięknych kolorowych kwiatów, więc przyciągnie oko każdej kobiety.

Drogi czytelniku – powieść „Maleńka Dorrit” to klasyk literatury, której nie możesz nie przeczytać, więc zacznij już teraz – nie warto zwlekać lub odkładać na późniejszy termin.

Moja ocena:  10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.