Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Charles Perrault – „Ośla skórka” – wyd. Siedmioróg

Charles Perrault – „Ośla skórka” – wyd. Siedmioróg

osla skorka

Bajki – jaki byłby świat, gdyby nie bajki… Dzięki nim maluchy uczą się słuchać, czytać i ćwiczą swoją wyobraźnię. Każdy z nas ma za sobą przeczytane stosy bajek. Dorośli czytają je przecież swoim pociechom, bo dla nich samych są ciekawsze pozycje do przyswojenia. Inne zdanie mają na pewno dzieci. Z tego właśnie powodu skupimy się dzisiaj na nich!

Przedstawiana „Ośla skórka” to historia opowiedziana wierszem. Dzięki obecnym rymom dzieci powinny być zachwycone, a opiekunowie nie zamęczą się czytaniem wielostronicowych, grubych ksiąg. W żadnej prawdziwej bajce nie może zabraknąć księżniczki, tak jest również tutaj. Tytułowy przedmiot to przebranie, które pomoże pięknej dziewczynie i da do myślenia królewiczowi.

Zawarte ilustracje są bardzo ładne. Dużo kolorów i wyraźne kontury spodobają się nie tylko tym najmłodszym. Charles Perrault, autor oryginału, to bajkopisarz francuski. Znany jest przede wszystkim z takich bajek jak: „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca królewna”, „Kopciuszek” czy „Kot w butach”. Z tego właśnie względu, jeżeli ktoś nie czytał przedstawianej historyki, powinien to czym prędzej nadrobić.

Moja ocena 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.