Kryminał, DramatRecenzje książek

Chloe Esposito – „Szalona” – Wyd. Czarna Owca

Chloe Esposito – „Szalona” – Wyd. Czarna Owca

szalona

Chloe Esposito to debiutująca autorka, która stworzyła swój debiut literacki pt. ”Szalona”. Jest to pierwsza część trylogii, druga to „Zła”, a trzecia ”Niebezpieczna”. Patrząc na okładkę książki można odnieść wrażenie, że książka jest słodka, łagodna i grzeczna. Otóż wcale tak nie jest.

Jest to krwawa, czarna komedia, której akcja toczy się na przepięknej Sycylii. Główną bohaterką książki jest jedna z bliźniaczek-Alvina Knightly.

Imię to dostała po swoim ojcu – Alvinie. Zaś jej siostra bliźniaczka to Elizabeth.

Mama zawsze „zapominała” o Alvinie, nie karmiła jej piersią w przeciwieństwie do Beth. Beth zawsze przez mamę kochana, posłuszna, grzeczna, nieskazitelnie porządna. Nigdy nie narobiła wstydu przed sąsiadami, nie uciekała z domu, nie wpakowała się w kłopoty z policją, nic nie podpalała i nie „rzucała mięsem”. Nigdy nie była dla matki rozczarowaniem.

Alvina strasznie nienawidziła swojej siostry.

Kiedy wyprowadziły się do różnych miast, stworzyły sobie różne życia. Ludzie mówią, że bliźnięta jednojajowe są najlepszymi przyjaciółmi, nierozłączne aż do śmierci. W tym przypadku było jednak inaczej: Beth była odpowiedzialna za miłość, a Alvina siała tylko nienawiść i śmierć. Beth wyszła za mąż za przystojniaka, który miał willę na Sycylii, mieli cudownego synka-Alvinę zaś ”wylali” z pracy i została z niczym. Postanowiła więc przyjechać do siostry bliźniaczki na Sycylię. I oto siostra zaproponowała, aby zamieniły się rolami.

Dlaczego?

Czy Beth miała w tym jakiś ukryty cel?

Alvina chętnie przystała na tę propozycję, bo podobało jej się życie bogatych sfer.

Lecz oto dochodzi do tragedii…

Ginie Beth-przebrana za Alvinę w niewyjaśnionych okolicznościach.

Kto przyczynił się do jej śmierci?

Wówczas mąż Beth-Ambrogio odkrywa, że przebrana za Beth to nie jego żona lecz bliźniaczka.

I cóż robi prawdziwa Alvina?

Zabija męża siostry, aby zatrzeć ślady, pozoruje, że Ambrogio popełnił samobójstwo. Pomaga jej w tym Salvatore – kochanek Beth, który później też ginie z rozkazu Alviny. Och bardzo to wszystko pokomplikowała autorka książki. W książce tej dużo jest krwi, przekleństw, wulgaryzmów, seksu i narkotyków. To nie jest książka dla grzecznych dziewczynek.

Czy zatem Alvina będzie żyć życiem swojej siostry bliźniaczki?

Czy wymyśli jakiś plan-chytry plan?

Czytajcie.

Pierwsza część trylogii ”Szalona” to niezwykła, niecenzuralna i niezrównoważona postać bohaterki w którą wcieliła się Alvina.

Co będzie w dalszych częściach?

Przekonacie się czytając pierwszą część, a na drugą i trzecią czekajcie z niecierpliwością.

Miłej lektury na wakacyjny czas.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.