Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Chris Salewicz – „Mick & Keith. Rolling Stonesów portret podwójny” – Wyd. SQN

Chris Salewicz – „Mick & Keith. Rolling Stonesów  portret  podwójny”  – Wyd. SQN

mick i keith rolling stonesow portret podwojny

Właśnie skończyłam czytać prześwietną książkę Chrisa Salewicza „Mick & Keith. Rolling Stonesów portret podwójny”. Powiem szczerze jestem pod wrażeniem, mogę powiedzieć nawet, że pod wielkim wrażeniem  – oczywiście bardzo pozytywnym, jak autor książki wnikliwie prześledził losy dwóch nierozłącznych artystów. Autor począwszy od lat 70 bardzo dokładnie śledzi losy tych dwóch rockendrollowców wzorujących się na Beatlesach – Johnie Lenonie i Paulu McCartneyu oraz przedstawiając historię utworu „ I Wanna Be Your Men”, który stał się światowym hitem, poprzez niezliczoną ilość związków Jaggera z kobietami, liczne machloje i afery narkotykowe muzyków, a  także spotkania Keitha ze swoim ojcem po prawie 20 latach (tuż przed śmiercią ojca) i pojednanie się z nim, aż do tego momentu, gdzie autor opisuje  pobyt Stonesów w Warszawie w latach 60 podczas głębokiego komunizmu.

Autor w swej książce opisuje dogłębnie losy artystów, ich rozstania i powroty, wydane płyty solowe, kłótnie i pojednania oraz różnicę pomiędzy muzykami np. „Keith uwielbia lekko obskurny urok dzikiej Jamajki, Mick kocha czystą bezpieczną wyspę Mystique…” Autor zadaje sobie pytanie, czy Keith Richards zawsze wymieniany jest jako drugi? Czy zawsze stoi w cieniu Micka Jaggera? Czy w końcu Mickowi przyznany  zostanie tytuł szlachecki? Te i wiele innych pytań i odpowiedzi znajdziesz  w tej książce drogi czytelniku, jeśli weźmiesz ją do ręki i zechcesz przeczytać.

Przedstawiony również został ponadczasowy utwór Stonesów „Satisfaction” w pięćdziesiątą rocznicę powstania zespołu. Rocznice te świętowano również w kinach, była to premiera „ Charlie is my Darling” – film dokumentalny o trasie Stonesów po Irlandii w 1965r.

 Autor książki to wybitny brytyjski dziennikarz polskiego pochodzenia, bardzo zafascynowany muzyką Rolling Stonesów oraz szeroko rozumianą kulturą popularną.

Książka napisana jest w sposób bardzo profesjonalny,  przemyślany, w miękkiej oprawie. Zawiera 414 stron i 23 rozdziały. Zawarte są tam również zdjęcia muzyków z wczesnych lat dziecięcych i późniejszych, a  także zdjęcie ślubne Micka Jaggera.

 Drogi Czytelniku jeśli interesują Cię losy muzyków „Błyszczących Bliźniaków”,a także historia rocka, weź proszę do ręki tę książkę i czytaj z zapałem.

 Życzę owocnej lektury.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.