Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Christopher Doyle, John Haysom – „Opowieść Wielkanocna” – Wyd. Święty Wojciech

Christopher Doyle, John Haysom – „Opowieść Wielkanocna” – Wyd. Święty Wojciech

opowieść wielkanocna

Opowieść o Wielkanocy jest ostatnim rozdziałem z życia Jezusa na ziemi, lecz  Jego historia sięga tysiące lat wcześniej, gdy ludzie zamiast słuchać Boga postanowili wybrać własną drogę. Wtedy Bóg zesłał na ziemię swojego syna-Jezusa, zrodzonego z Maryi, aby umarł na krzyżu za grzechy całego świata.

Tak zaczyna się początek opowieści, przepięknie wydanej książeczki dla dzieci. Zapewne Wy rodzice, czy dziadkowie zabierając swoje pociechy do Kościoła tłumaczycie im tę niezwykłą historię, ale też z pomocą przychodzi Wam Wydawnictwo Święty Wojciech, które tuż przed Świętami Wielkanocnymi wydało tę przewspaniałą książkę.

Po pierwsze – jest duża, formatu A4, w twardej oprawie, szyta, do tego z przepięknie wykonanymi ilustracjami i co najważniejsze – napisana językiem dostosowanym do dzieci, jasnym, klarownym i prostym. Opowieść tę oparto na relacjach Ewangelistów na podstawie fragmentów z Pisma Św. Opowieść ta zaczyna się od wjazdu do Jerozolimy Jezusa na osiołku, poprzez ostatnią  wieczerzę, pojmanie, biczowanie i ukrzyżowanie Jezusa oraz moment zmartwychwstania i poranek wielkanocny.

Jest to dla nas chrześcijan, największe święto i sens naszej wiary, bo gdyby Jezus nie umarł za nas na krzyżu -”próżna by była nasza wiara”- mówi Pismo Św.

Tak więc uczmy tej wiary swoje dzieci i wnuki, idźmy z dziećmi do kościoła w święto Zmartwychwstania, pokazać im pusty grób i wraz z dziećmi czytajmy Opowieść Wielkanocną, która pomoże im zrozumieć mękę i śmierć Jezusa na krzyżu. Poprzez swoją śmierć Jezus umożliwił ludziom zrozumienie i zyskanie Bożego przebaczenia.

Kupienie przez Was tej książeczki to też świetna okazja na prezent na Święta dla naszych milusińskich.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.