Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Christopher Edge – „Nieskończony wszechświat Maisie Day” – Wyd. Zielona Sowa

Christopher Edge – „Nieskończony wszechświat Maisie Day” – Wyd. Zielona Sowa

nineskończony wszechświat maisie day

Christopher Edge to autor książki pt.” Równanie Jamiego Drake’a”-pamiętacie?

A dziś ten sam autor zaprasza Was do swojej najnowszej opowieści pt.” Nieskończony wszechświat Maisie Day”.

Autor tych książek(ale nie tylko) znany jest z tego, że pisze opowieści dla dorastających dzieci, nie tylko że są zabawne i rozrywkowe, a do tego jeszcze bardzo pouczające, gdzie akcja tych książek wybiega daleko poza ramy wszechświatu, a więc spora dawka fizyki i astronomii. Maisie Day to dziewczynka, obchodząca swoje dziesiąte urodziny. W tym dniu cała rodzinka bardzo stara się, aby jubilatka czuła się dobrze: mama piecze ciasta, tata w ogrodzie przygotowuje altankę do urodzinowej imprezy.

Wszyscy bardzo się starają, aby Maisie wszystko się podobało, bowiem dziewczynka nie jest przeciętna. Jest matematycznym geniuszem, a ponad wszystko uwielbia odkrywać i poznawać tajemnice wszechświata. Jedyne o czym marzy najbardziej na świecie to zestaw potrzebny do budowy małego prywatnego reaktora jądrowego.

Dziwne prawda?- jak na dziewczynkę.

Tak też uważa jej starsza siostra więc trzyma się od Maisie z daleka. Maisie zastanawia się co by było gdyby zamiast domu była wielka czarna dziura. Dający się zaobserwować wszechświat ma szerokość 93 miliardów lat świetlnych, ale dziewczynki wszechświat zmniejszył się do rozmiaru jej domu.

Książka ta to opowieść o inności, jakby o odsunięciu dziewczynki przez rówieśników(nawet przez własną siostrę)tylko dlatego, że dziecko jest ponadprzeciętnym geniuszem. Zazdrość kolegów i koleżanek, brak zrozumienia prowadzi do tego, że dziewczynka czuje się odsunięta.

Czy zatem Maisie bardziej cieszy się z tego, że obchodzi urodziny, czy dlatego, że odzyskała własną siostrę?

Koniecznie przeczytajcie. Wspaniała, zabawna historia. Napisana językiem bardzo prostym i przystępnym, zaś trudniejsze wyrazy natychmiast są wytłumaczone.

Z tej opowieści dużo dowiecie się na temat fizyki, matematyki i astronomii, a poza tym przeczytacie o tym, co jest najważniejsze w życiu. Otóż najważniejszym jest wsparcie rodziny, rodziców i starszego rodzeństwa, a gdy to już macie to każde urodziny muszą być udane.

Życzę miłej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.