Uncategorized

Christopher Edge – „Równanie Jamiego Drake’a” – Wyd. Zielona Sowa

Christopher Edge – „Równanie Jamiego Drake’a” – Wyd. Zielona Sowa

równanie jamiego drake'a

Kto z Was nie lubi bajek o kosmitach lub o Galaktyce?

Każdy z dzieciństwa pamięta, gdy powstało Słońce to reszta pyłu i materii zaczęła się ze sobą zlepiać i tak narodziły się planety i Księżyc, które od tamtego czasu, okrążają Słońce.

Prawie tak samo jest u Jamiego Drake’a: jego rodzina składa się z mamy, taty, Charle i właśnie Jamiego. Gwiazdą w ich rodzinnym Układzie Słonecznym jest tata, z zawodu astronauta.

Tata Jamiego wybiera się na swój spacer kosmiczny w poszukiwaniu życia pozaziemskiego. A w szkole w tym czasie organizowany jest Tydzień Kosmiczny. Cała klasa Jamiego uczy się o misji jego taty. Wspomnę jeszcze, że Jamie jest uczniem klasy szóstej.

Pewnego dnia telefon Jamiego dziwnie się zachowywał, jakby zainfekował go jakiś wirus. Ale oto Jamie przypomina sobie nagle lawinę dziwnych faktów i zdarzeń. O tym jak zaświecił się jego palec, o tym że podczas kartkówki z matematyki stracił poczucie czasu. Zaczyna nagle rozwiązywać równania i nagle dzwoni dzwonek na przerwę, a po całym biurku latają zapisane kartki papieru, każda zapisana ciągiem liczb i cyfr, które przypominają egipskie hieroglify.

Co to może być?

Jamie także martwi się kiedy tata wróci do domu.

Czy w ogóle wróci?

Co takiego stanie się w kosmosie?

I co mają wspólnego z tym kosmici?

Wszak kosmos to bardzo niebezpieczne miejsce, tacie Jamiego grozi niebezpieczeństwo i czy w tym wypadku chłopiec stanie na wysokości zadania i wcieli się w superbohatera?

Jak zakończy się ta historia?

Zachęcam Cię do przeczytania Młody czytelniku. Bardzo sympatyczna i wesoła historia i co najważniejsze, zaskakujące zakończenie. Książka jest bardzo pouczająca, bo oprócz wiedzy na temat Układu Słonecznego podejmuje także ważne tematy ze sfery rodzinnej, a mianowicie dotyka bezpośrednio rodziców i ich wzajemnych relacji (problem rozwodu).

Czy zatem chłopiec uchroni rodziców przed rozstaniem?

Książka polecana dla dzieci powyżej 9-go roku życia, wydana w miękkiej oprawie zawiera 188 stron i 26 rozdziałów. Zaczytaj się Młody czytelniku w tej gwiezdnej historii, a jeśli lubisz patrzeć w gwiazdy, z pewnością ta książka przypadnie Ci do gustu.

Życzę miło spędzonych chwil i galaktycznej wyobraźni.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.