Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Colleen Houck „Klątwa tygrysa Przeznaczenie” tom 4 z 5

Colleen Houck „Klątwa tygrysa Przeznaczenie”

klatwa tygrysa przeznaczenie

Kelsey zostaje uwięziona przez Lokesha w twierdzy nie do zdobycia. Okrutny czarowniknie tylko chce połączyć wszystkie amulety ale i chce żeby dziewczyna urodziła mu syna. Przy każdej okazji  szturcha i bije Kelsey. Na dodatek używa swoich złych mocy przeciwko niej. Wszystkie poświęcone przez Durgę dary zostały  odebrane jedynie dziewczyna ma przy sobie czarodziejski naszyjnik i chustę. Przy kolacji próbuje postawić się czarownikowi  i ujawnia swoje niezwykłe moce, niespodziewanie dowiaduje się że gdzieś blisko jest ukryty złoty owoc. Dzień potem sugeruje, żeby przedłużyć czas do poślubienia czarownika. Na pomoc dziewczynie przybywają książęta, którzy chcą uwolnić ukochaną. Wykorzystują amulet ognia i wracają na motorach zostawiając związanego i wyjącego w agonii Lokesha. Kiedy już wrócili do domu zastają tam oddanego przyjaciela książąt. Ponownie odszyfrowują już ostatnią przepowiednię, która po wypełnieniu ma zapewnić braciom ludzkie życie. Ostatni dar, który ma zostać odnaleziony to ognisty sznur ukryty w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Na swojej drodze trójka spotyka niebezpieczne przeszkody i nieludzkie  stworzenia. Na dodatek tego Kelsey przyjmuje oświadczyny jednego z książąt. Po pokonaniu ostatniej przeszkody odnajdują magiczny dar i dziewczynę znów  nawiedza bardzo realistyczna wizja. Kelsey ostatkiem sił wyswobodziła się z niebezpiecznej wizji zostały po niej brzydkie rany. Magiczny sznur zaprowadza Rena, Kishana i dziewczynę do przeszłości. Niedługo po tym okazuję się, że Kelsey ma odegrać bardzo ważną rolę w bitwie przeciwko okrutnemu czarownikowi. Na końcu ostatecznie staje przed strasznym wyzwaniem, jeden z braci musi zostać w przeszłości. Zrozpaczona powraca do teraźniejszości z jednym z braci i nowym przybyszem. Swoje 21 urodziny spędziła sama, ale po pewnym czasie dołączył  do niej jeden z książąt. Odbyta przez nich rozmowa zakończyła się szczęśliwie.

Czwarta część bestsellerowej sagi mocno wstrząsnęła czytelnikami. Bohaterowie borykają się z wieloma trudnymi zdarzeniami:  śmierć, porwanie, wybór i niebezpieczna przygoda. Colleen Houck wspaniale, aczkolwiek smutno zakończyła historię Rena, Kishana i Kelsey. Wszystkie tomy zostały jednocześnie okrzyknięte  Bestsellerami. Autorka wzorowała się na Zmierzchu, ale czytając Klątwę tygrysa można porównać obie powieści i stwierdzić  że nie są wcale podobne. Niestety, piąta część nie jest jeszcze wydana w Polsce.  Wielu czytelników poleca sobie  Sagę Klątwa Tygrysa.

Według mnie książka jest warta przeczytania. A gdy raz ją przeczytacie, to stale będziecie chcieli wracać do romantycznych bohaterów i  ich pełnych niebezpieczeństw przygód.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.