Recenzje książekReligijne

Connylin Cossette – „Merit z Egiptu” – Wyd. Święty Wojciech

Connylin Cossette – „Merit z Egiptu” – Wyd. Święty Wojciech

merit z egiptu

Merit jest córką zamożnego egipskiego kupca, która niespodziewanie zostaje sprzedana przez ojca w niewolę, ponieważ ów ojciec popadł w długi. Merit, aby więc spłacić ten dług zamieszkuje w domu bogatego Szefu i jego żony Tekury i staje się służącą.

Tekura bardzo źle ją traktuje i ją poniża. Merit pragnie także uratować swoją matkę Nailę i niepełnosprawnego brata Juma, aby nie trafił do niewoli. Do tego Egipt nawiedziły plagi: żaby, wszy, muchy, pojawiające się wrzody na ciałach ludzi i zwierząt.

Egipcjanie dziwili się czy bogowie opuścili Egipt?

A może ten hebrajski bóg-Jahwe jest od nich wszystkich potężniejszy?

Czy on ma taką władzę nad światem, że nawet burze i zwierzęta są mu posłuszne?

Egipcjanie są prawie pewni, że faraon nie pozwoli odejść Hebrajczykom z Czarnej Ziemi, lecz jak wiemy z kart Pisma Św. Starego Testamentu, stało się inaczej. Tak więc Merit wraz z mamą i bratem oraz Hebrajczykami udali się do Ziemi Obiecanej.

Czy Merit wraz z rodziną dotrze szczęśliwie do kresu tej pielgrzymki?

Co jeszcze po drodze ich spotka?

Czy na własne oczy dziewczyna zobaczy jak dobry jest Pan?

I jakie uczynił cuda?

Niezwykła historia sprzed wieków.

Poruszająca tak bardzo, że czyta się ją z duszą na ramieniu i zapartym tchem. Jednak powstało przecież tak wiele książek o Mojżeszu i innych wielkich bohaterach Księgi Wyjścia, a ta książka to debiut literacki autorki i co ciekawe natychmiast została okrzyknięta bestsellerem.

Jest po prostu cudowna.

Przeczytajcie ją czym prędzej. Wyobraźnię poetki do napisania tej książki nie pobudziły lśniące pałace, lecz mieszkańcy z chat, z cegły mułowej, niewolnicy, którzy cierpieli pod batem faraona, a przede wszystkim ”obcy lud”, który postanowił zostawić wszystko i pójść za Mojżeszem i jego Bogiem na pustkowie.

Dlatego opowieść o Merit zrodziła się u autorki z jej osobistego zainteresowania tym, co ich motywowało.

Książka jak zawsze przepięknie wydana, w twardej oprawie, zawiera 362 strony i 42 rozdziały, gorąco ją Wam polecam, nawet jeśli nie interesuje Was starożytny Egipt, to gwarantuję, że książka Wam się spodoba.

Szczerze polecam.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.