Recenzje książekReligijne

Connylin Cossette – “Merit z Egiptu” – Wyd. Święty Wojciech

Connylin Cossette – “Merit z Egiptu” – Wyd. Święty Wojciech

merit z egiptu

Merit jest córką zamożnego egipskiego kupca, która niespodziewanie zostaje sprzedana przez ojca w niewolę, ponieważ ów ojciec popadł w długi. Merit, aby więc spłacić ten dług zamieszkuje w domu bogatego Szefu i jego żony Tekury i staje się służącą.

Tekura bardzo źle ją traktuje i ją poniża. Merit pragnie także uratować swoją matkę Nailę i niepełnosprawnego brata Juma, aby nie trafił do niewoli. Do tego Egipt nawiedziły plagi: żaby, wszy, muchy, pojawiające się wrzody na ciałach ludzi i zwierząt.

Egipcjanie dziwili się czy bogowie opuścili Egipt?

A może ten hebrajski bóg-Jahwe jest od nich wszystkich potężniejszy?

Czy on ma taką władzę nad światem, że nawet burze i zwierzęta są mu posłuszne?

Egipcjanie są prawie pewni, że faraon nie pozwoli odejść Hebrajczykom z Czarnej Ziemi, lecz jak wiemy z kart Pisma Św. Starego Testamentu, stało się inaczej. Tak więc Merit wraz z mamą i bratem oraz Hebrajczykami udali się do Ziemi Obiecanej.

Czy Merit wraz z rodziną dotrze szczęśliwie do kresu tej pielgrzymki?

Co jeszcze po drodze ich spotka?

Czy na własne oczy dziewczyna zobaczy jak dobry jest Pan?

I jakie uczynił cuda?

Niezwykła historia sprzed wieków.

Poruszająca tak bardzo, że czyta się ją z duszą na ramieniu i zapartym tchem. Jednak powstało przecież tak wiele książek o Mojżeszu i innych wielkich bohaterach Księgi Wyjścia, a ta książka to debiut literacki autorki i co ciekawe natychmiast została okrzyknięta bestsellerem.

Jest po prostu cudowna.

Przeczytajcie ją czym prędzej. Wyobraźnię poetki do napisania tej książki nie pobudziły lśniące pałace, lecz mieszkańcy z chat, z cegły mułowej, niewolnicy, którzy cierpieli pod batem faraona, a przede wszystkim ”obcy lud”, który postanowił zostawić wszystko i pójść za Mojżeszem i jego Bogiem na pustkowie.

Dlatego opowieść o Merit zrodziła się u autorki z jej osobistego zainteresowania tym, co ich motywowało.

Książka jak zawsze przepięknie wydana, w twardej oprawie, zawiera 362 strony i 42 rozdziały, gorąco ją Wam polecam, nawet jeśli nie interesuje Was starożytny Egipt, to gwarantuję, że książka Wam się spodoba.

Szczerze polecam.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.