Poradniki, ZdrowieRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Cristina Caboni – „Strażniczka miodu i pszczół”

Cristina Caboni – „Strażniczka miodu i pszczół”

strażniczka miodu i pszczół

„Strażniczka miodu i pszczół” to ciepła opowieść o Angelice-wędrownej pszczelarce, w sam raz do poczytania na letni, wakacyjny czas. Strażniczka miodu i pszczół to według autorki książki, zajęcie dla kobiet.

Każda strażniczka zostawiała po sobie jakiś ślad. Każda przejmowała tę tradycję i wzbogacała ją o własne doświadczenia. Także w ten sposób wszystko stanowiło część dziedzictwa.

Angelica była ostatnią z wielu. Ale podobnie jak jej poprzedniczki, siadała w majowy wieczór u stóp wielkiego drzewa oliwnego, które dawało schronienie złotym pszczołom. Angelica Senes to młoda dziewczyna, która nie tylko rozmawia a pszczołami, ale także im śpiewa.

Pszczoły to strażniczki kwiatów i są mądre.

Wszystko o nas wiedzą.

Karmią nas, leczą, przekazują nam swoją wiedzę. Trzeba tylko umieć słuchać i nie trzeba się ich bać. Angelica w świecie pszczelarskim jest bardzo znana, dlatego mieszka w przyczepie i nie wyobraża sobie aby mogło być inaczej. Angelica nie ma też mężczyzny. Widziała w życiu wiele miejsc, mniej lub bardziej odludnych.

Dla niej pszczoły są zwierciadłem miejsca, w którym żyją i o które dbają. Zbierają pyłek i nektar i zwracają je w postaci miodu. Dbają o to, aby każdy kwiat dawał owoce. Nawet w chwili śmierci są pożyteczne dla wspólnoty, sygnalizując brak równowagi i coraz częściej również zanieczyszczenie powietrza. Angelica przeżyła traumę w dzieciństwie, dlatego nikomu nie ufa i nie potrafi związać się z nikim na stałe. Z matką też nie ma dobrych kontaktów.

Angelica ukończyła uniwersytet, specjalizację i dyplom. Była w Hiszpanii i Francji, kraje w których pszczelarstwo jest instytucją. Kolejne przystanki to Australia i Nowa Zelandia. Magisterium, praca, wybór sposobu na życie, wybrała, studiowała i robiła to co chciała.

Ale czy kiedykolwiek była naprawdę szczęśliwa?

Jedno było pewne: Zawsze była SAMA!

Jak samotna pszczoła.

Jak potoczą się dalej losy samotnej Angelici?

Czy spotka w życiu kogoś, z kim będzie dzielić dalsze, swoje życie?

Czy w jej życiu pojawi się ktoś?

I czy testament, który odziedziczy jest prawomocny?

Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę świetną i ciepłą historię. W sam raz na gorące, wakacyjne dni. Przeczytajcie o dziewczynie, która mając swoje marzenia, nauczyła się je spełniać.

Pod koniec książki znajdziecie księgę miodu i poszczególne rodzaje miodu, szczegółowo opisane, gdyż autorka książki to zagorzała pszczelarka, pracująca w rodzinnej firmie pszczelarskiej. Jej świat to kwiaty i zapach miodu.

Przekonaj się Drogi czytelniku, czy Twój świat też złożony jest z takich zapachów?

Zachęcam do lektury, a szczególnie na świeżym powietrzu, pośród drzew i kwiatów.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.