Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Cristina Caboni – „Zapach perfum” – Wyd. Sonia Draga

Cristina Caboni – „Zapach perfum” – Wyd. Sonia Draga

zapach perfum

Perfumy w naszym życiu pełnią bardzo ważną rolę. Używają ich kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci. Tak naprawdę  perfumy, to otaczający nas świat. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że deszcz może mieć woń, albo ktoś może pachnąć ziemią i słońcem. Warto postrzegać świat nie jaki widzimy na własne oczy, lecz taki, który obleczony jest zapachami i niedostrzegalnego piękna. Elena od dziecka, tak właśnie postrzega świat, mieszkając u babci dziewczyna uczy się jak zostać prawdziwą perfumiarką i jak przygotowywać zapachy własnego wyrobu. Jej babcia oczywiście do nauki dziewczynki podchodzi bardzo stanowczo i poważnie, za każdy najmniejszy błąd wyznacza karę. Ależ oczywiście Elena ma jeszcze matkę, która pod wpływem męża, a ojczyma dziecka oddała ją pod opiekę swojej matki.

Elena rośnie i z nastolatki wychodzi z niej kobieta ceniąca sobie szczerość i świetnie znająca się na perfumach. Lecz jej kariera nie ma nic wspólnego z olejkami i perfumami. Kobieta prowadzi restaurację, której to współwłaścicielem jest jej chłopak. Para od bardzo dawna  planuje swoją przyszłość i już usilnie starają się o dziecko.

Niestety pewnego dnia Elena zostaje zdradzona przez narzeczonego i postanawia całą swoją teraźniejszość zostawić za sobą i zacząć od nowa w krainie miłości – w Paryżu. Robiąc porządki w rzeczach kobieta wśród starych zeszytów babki znajduje  pamiętnik, w którym jest opisana tajemnica sekretnych Doskonałych Perfum. Niestety nic z tego nie wiadomo, ponieważ przepis został bardzo skrupulatnie skryty i nikomu do tej pory nie udało się odtworzyć tajemniczych składników perfum.

Czy po tym wszystkim Elena znajdzie prawdziwą miłość?

Co w takim razie z perfumami, czy to zwykły rodzinny mit, czy prawda?

Książka, której strony dosłownie pchną różami. Miła w dotyku i czytaniu, wprowadza  w atmosferę toczącej się w środku akcji. Bohaterzy bardzo urzeczywistnieni i dający się polubić.

Tajemnice, kłamstwa, zatajenia, a nawet czasami niebezpieczne sytuacje.

Zanurkuj prosto w soczystą pachnącą różami fabułę.

Ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.