Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książekReligijne

„Cuda Świętego Andrzeja Boboli” – Wyd. WAM

„Cuda Świętego Andrzeja Boboli” – Wyd. WAM

cuda świętego andrzeja boboli

Święty Andrzej Bobola-wielki święty, Jezuita, męczennik i patron Polski. To człowiek „z krwi i kości”, który toczył nieustanną walkę o świętość. Święty Andrzej Bobola łączy ludzi i wyzwala w nich pragnienie czynienia dobra dla innych.

Urodził się w Strachocinie koło Sanoka. Pochodził z bardzo pobożnej, średnio zamożnej rodziny szlacheckiej. W szkole i w seminarium chwalono Andrzeja za głęboki i bystry umysł, trzeźwy sąd, talent krasomówczy oraz wielką umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi i wpływanie na nich. Szybko zdobywał ich sympatię. On sam nieustannie nawracał się oraz doskonalił w uświęcaniu samego siebie, spędzając długie godziny na czuwaniu modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem.

Wśród licznych prześladowań z jakimi spotykała się wiara katolicka wymienia się też nękanie katolików w siedemnastym wieku przez Kozaków. Andrzej Bobola zapalony miłością Bożą  i bliźnich, wszedł w te groźne stosunki z Kozakami, bo zawsze pragnął męczeństwa i powtarzał słowa Zbawiciela „Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie”.

Nie sposób opisać tu jak Święty Andrzej Bobola był torturowany i masakrowany przez Kozaków aż do śmierci, ale znosił to wszystko mężnie, aby jego rozliczne cnoty, ale i krew męczeńska, była dla nas wspaniałą chlubą.

Możemy dziś poprzez modlitwę do Świętego Andrzeja Bobli prosić go, aby wypraszał dla nas łaski. Miłosierny Bóg wysłuchuje świętych, którzy wstawiają się za nami.

Książka zawiera liczne świadectwa osób, które wyprosiły łaski za przyczyną Świętego Andrzeja Bobli z chorób nieuleczalnych, alkoholizmu, chorób psychicznych, czy różnych innych przypadków, które szczegółowo są opisane  tej książce.

Polska jest krajem umiłowanym przez Pana Boga i Matkę Bożą, którą Święty Andrzej Bobola nazwał Królową Polski Wniebowziętą. Ten męczennik i wielki święty oddał życie za wiarę i pragnie być dla Polaków przewodnikiem na drodze do Boga, pragnie wypraszać łaski dla całego narodu. Drogi czytelniku zajrzyj do tej książki, wczytaj się w życiorys tego wielkiego świętego i módl się do niego poprzez litanię i nowennę tutaj się znajdującą.

Na koniec pragnę zacytować słowa modlitwy tak bardzo ukochanej przez Świętego Andrzeja Bobolę, a zapewne Wam świetnie znaną:

„Zabierz Panie i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum i wolę moją całą, cokolwiek mam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś, Tobie to Panie oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni według swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę, a to mi zupełnie wystarczy”.

Życzę owocnej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.