Horror, Thriller, Sci-Fi

Cyberpunk girls – Wyd. Uroboros

Cyberpunk girls – Martyna Raduchowska, Magdalena Kucenty, Jagna Rolska, Krystyna Chodorowska, Gabriela Panika, Agata Suchocka

cyberpunk girls

Cyberpunk girls to zbiór opowiadań, które wpisują się w teraźniejszą modę na science fiction. Wpadające lekko w tematykę chociażby gry, której premiera odbyła się w poprzednich dniach, czyli Cyberpunk 2077. https://dobrerecenzje.pl/?p=7024

Tych parę opowiadań napisanych przez różne autorki, w tym Martynę Raduchowską wspaniale odzwierciedlają, to czym dzisiaj interesujemy się. Klimat cybernetyczny, roboty i technologie, które utrzymują człowieka przy życiu. Brzmi jak utopijna wizja przyszłości.

Z tych paru opowiadań, które znajdują się w zbiorowej książce, chciałabym przybliżyć jedno, ażeby więcej nie zdradzać, tym samym zachęcając do dalszej lektury i poznania przyszłości.

Keira dotychczas wiodła całkiem przyjemne życie jako organizatorka imprez masowych. Zarobki, wynikające z takiej profesji zapewniały kobiecie życie w dostatku i czerpanie z teraźniejszości ile tylko może. W momencie, kiedy na świecie wybuchła tak dobrze nam znana pandemia, życie Keiry stopniowo wykruszało się. Straciła pracę, a co za tym idzie i zarobki, musiała w trybie natychmiastowym wyprowadzić się z luksusowego mieszkania, a na dodatek była jedynym z tych, którzy zarazili się wirusem. Sielanka, w której żyła kobieta bardzo szybko się rozpadła nie zostawiając po sobie nic, tylko pustkę. Choroba osłabiła organizm Keiry, a co za tym idzie także i jej serce. Dlatego zdesperowana wnika w podziemne życie przestępcze, daję się pokroić przez lekarza, który nim jest tylko z nazwy i godzi się na nielegalny przeszczep serca. Po operacji szybko okazuje się, że jej życie sprzed kilku miesięcy nigdy nie będzie takie samo, na zawsze zmieniło się trzymając ją w kajdankach bezuczuciowych szantażystów. Dlaczego? Ponieważ serce, które rzekomy lekarz zdecydował się przeszczepić, okazało się jedną wielką podpuchą, narzędziem, które ma służyć szantażystom. Tylko z tego powodu, z chęci życia, którą posiada każdy z nas Keira postanawia stać się przestępczynią.

Cyberpunk girls, a szczególnie powyżej opisane przeze mnie opowiadanie Martyny Raduchowskiej wpada w klimat gier, tak dobrze nam znanych. Mogę w tym przypadku wyróżnić chociażby trzy z nich: Cyberpunk 2077, Detroit: Become Human, czy nawet Death Stranding. Fabuła bardzo adekwatnie odnosi się do science fiction, ale i jednocześnie do sytuacji, w której znajdujemy się obecnie, czyli pandemii. Heartbyte, to tylko jedno opowiadanie z wielu, równie dobrych, które znajdują się w zbiorze. Znajdziemy tutaj hakerskie technologie, cyber-bogów którzy panują nad wszystkimi ludźmi, czy nawet technologiczne maski, które w chwili założenia na twarz scalają się z ciałem, zmieniają całkowicie wygląd i udostępniają nieznane miejsca w Internecie. Te opowiadania to prawdziwa gratka dla fanów science fiction i gier, ponieważ najwięcej można znaleźć do nich odniesień w opowiadaniach .

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.