Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Cynthia Swanson – „Wyśnione życie” – Wyd. Kobiece

Cynthia Swanson – „Wyśnione życie” – Wyd. Kobiece

wyśnione życie

Powieść „Wyśnione życie”- to jakby można rzec, podwójne życie kobiety.

W tym pierwszym życiu kobieta jako Kitty Miller – jest starą panną, kobieta niezależną, prowadzącą spokojne i dostatnie życie. Lecz nie jest  to życie idealne, bo jak każda kobieta marzy, aby kochać i być kochaną.

Tęskni więc za innym życiem. Od pewnego czasu Kitty miewa sny, w których marzy o ukochanym mężczyźnie, ciepłym domu i kochanych dzieciach. Lecz, gdy te marzenia się zmieniają w rzeczywistość, kobieta boi się takiego życia. W swoim śnie kobieta to już nie Kitty lecz Katherine, która ma męża i trójkę dzieci, z którego jedno choruje na autyzm.

W końcu kobieta nie wie czy to jest jawa czy sen?

Nie jest pewna co ma robić!

Sen we śnie. Sen o przyjemnym przeżyciu, które nigdy nie miało miejsca i to w samym środku snu o całym życiu, które nigdy się nie zdarzyło. Książka porusza także bardzo ważną kwestię społeczną. Otóż autyzm zwany też schizofrenią dziecięcą, jest zaburzeniem charakteryzującym się ograniczeniem zdolności społecznych u dzieci. Autystyczne niemowlęta i dzieci rzadko się uśmiechają, nie nawiązują kontaktu wzrokowego ani nie reagują na swoje imię.

Tak więc idealne życie nie istnieje. Ani na jawie ani we śnie. Jest to debiutancka powieść autorki, pełna zagadek: samotnej Kitty czy spełnionej Katherine z chorym dzieckiem, którego główna bohaterka się boi, bo nie wie jak ma się nim zajmować.

Które życie wybierze bohaterka?

Czytajcie.

Mistrzowsko napisana książka. Wydana w miękkiej oprawie, zawiera 35 rozdziałów i 415 stron. Akcja powieści rozgrywa się w latach sześćdziesiątych. Okazuje się, że wyobraźnia potrafi być niezwykle zmyślna i skrupulatna.

Jak myślicie w której roli bohaterka woli zostać?

Czy chce być niezależną kobietą, lecz samotną?

Czy też woli mieć kochającego męża, trójkę dzieci z tego jedno autystyczne?

Bardzo trudny wybór, tak jak trudne jest ludzkie życie. Przeczytajcie tę przepiękną historię, o tym, że nic nie jest takie, jakim się wydaje. Życzę przyjemnej lektury i satysfakcji z czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.