Kryminał, DramatRecenzje książek

Dan Brown – „Inferno” – Wyd. Sonia Draga

Dan Brown – „Inferno” – Wyd. Sonia Draga

inferno

Piekielnie dobrze napisana książka pouczająca nas o informacje z poprzednich wieków. Dan Brown znany pisarz  książek, w których występuje bohater którego kochają miliony ludzi na świecie. Jego książki, to: „Anioły i Demony”, „Kod Da Vinci”, „Zaginiony Symbol”. Dzięki tym historiom powstało dużo filmów, które bazują na przygodach Roberta Langdona. Historyk, profesor, znawca architektury i detektyw w jednym. Igranie z ogniem, ocieranie o śmierć i tajemnice, to tylko niektóre z jego charakteru i  zachowania z życia codziennego.

W tej książce Robert będzie zmagał się z czymś co nazywa się Inferno i jest śmiertelne dla całej ludzkości.  Wszystko to ma związek ze znanym poetą, który jest ponadczasowy i powinno się go znać. „Boska Komedia” – to dzieło będzie grało główną rolę w tym wszystkim.

Lecz od początku…

Pewnego dnia Robert budzi się z silnym bólem głowy, umysł nie pracuje tak jak wcześniej, oczy zakrywa biała mgła, a nos rejestruje dziwne zapachy, jak w szpitalu. Nagle wszystko staje się jasne. Mężczyzna leży na szpitalnym łóżku z blizną na potylicy. Na dodatek w pamięci ma duże czarne dziury i nie pamięta co wczoraj robił, ani gdzie jest. Sen, który miał przed przebudzeniem był dowodem tego, że coś niebezpiecznego musiało się stać  i on jest w samym środku całego zamieszania. Sen był tak naprawdę  halucynacjami na jawie. Widział tam piekło, istoty piekielne i kobietę odzianą w biel, która mówi, aby się spieszył uratować ludzi na Ziemi. Nagle do jego sali wpada zaalarmowana lekarka, a zaraz za nią kobieta w czerni mierząca do niego z pistoletu. Tylko zdrowy rozsądek lekarki pozwala mu przeżyć i udostępnia drogę ucieczki.

Książka świetna, bardzo polubiłam wcześniejsze przygody ciekawskiego historyka i w sumie to bardzo się cieszę z możliwości przeczytania książki, ponieważ oglądałam  wcześniej tylko filmy. W książce nie zabraknie tajemnic, ocierania się o śmierć i odkrywania przeszłości Dantego Alighieri. Cały świat drży na słowo Inferno, a jego losy spoczywają tylko i wyłącznie w rękach Roberta Langdona.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.