Kryminał, DramatRecenzje książek

Dan Smith – „Poniżej zera”

poniżej zera

Drodzy młodzi!

Lubicie horrory?

Proszę bardzo oto on!

„Poniżej zera”- Dana Smitha jest wyśmienitym thrillerem dla młodych, ale to nie znaczy, że nie mogą go przeczytać także nieco starsi.

Sam tytuł książki świadczy, że już będzie ostro!

Co może dziać się pod wodą, poniżej zera i to jeszcze na Antarktydzie?

Młody Zack wraz z młodszą siostrą i rodzicami udają się na wakacje samolotem, który rozbija się niedaleko Bazy-Zero na Antarktydzie, która należy do Projektu Eksodus-antarktycznej bazy badawczej.

Bazę Zero zaprojektowano dla 32 osób, czyli ośmiu rodzin przygotowujących się do życia na Marsie.

Gdy rodzina Zacka przybywa do tej stacji okazuje się, że nikogo tam nie ma, a co więcej nie działa nawet elektryczność. Baza Zero była położona najbliżej otchłani – ogromnej szczeliny, która otworzyła się w antarktycznym lodzie.

Zack zainteresowany zaczyna doświadczać niepokojących wizji, które mają związek z czymś co znajduje się głęboko pod lodem. W jednej chwili rodzice i siostra Zacka zmienili się w zombie.

Sprawiły to chrząszcze wychodzące z ich ubrań i dziwne pająki, które kontrolowały ich myśli i działały na ich podświadomość. Wyglądały jak jakieś roboty, chciały przejąć kontrolę nad ich umysłami.

Czy Zack zdoła uratować swoją rodzinę?

Czy uwolni się od koszmarnych wizji?

Książka oprócz tego, że jest elektryzująca i trzymająca w napięciu, to podejmuje również ważne tematy, którymi są więzy rodzinne i wzajemne relacje między rodzeństwem.

Drugim ważnym tematem tej książki jest choroba Zacka. Choruje on na raka, a autor zrobił z niego superbohatera, pokazując czytelnikowi, że będąc nawet śmiertelnie chorym można być szczęśliwym.

Ta książka zrobi na Was piorunujące wrażenie, zimna Antarktyda zamrozi Wam krew w żyłach, ale jest tak wspaniała i wciągająca, że pochłonie Was bez reszty.

Czytajcie więc i trzymajcie kciuki za Zacka.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.