Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

David Almond – „Pieśń dla Elli Grey” – Wyd. Zielona Sowa

David Almond – „Pieśń dla Elli Grey” – Wyd. Zielona Sowa

pieśń dla elli grey

Miłość znajdujemy w różnych książkach, filmach, i spotykamy się z nią w życiu. Niektórzy tylko zdają się doszukiwać takiego gatunku w mitach. Mity powszechnie uważane są za materiał do szkoły, a czytanie ich nie przydaje się w ogóle.

Mit o Orfeuszu i Eurydyce jest znany chyba wszystkim. Piękna historia miłości pomiędzy królem Tracji, a nimfą drzewną. Oczywiście wiemy jak tragicznie kończą się losy kochanków. Warte uwagi jednak jest wielkie poświęcenie i odwaga, kiedy Orfeusz schodzi do samych bram Hadesu w poszukiwaniu duszy ukochanej.

Tym razem autor, pomiędzy zwykłymi nastolatkami naszego wieku wplótł wątek mitologiczny.

Obserwatorką i jednocześnie uczestniczką w fabule jest najbliższa przyjaciółka  głównej bohaterki. Praktycznie od pierwszego rozdziału zaczyna opowiadać nam historię miłości dwóch osób, którzy nie powinni być razem. Ella Grey jest piękną nastolatką, która wiedzie bardzo przyziemne życie.  Chodzi do szkoły, uczy się i spotyka z przyjaciółmi, lecz pragnie czegoś innego, nieziemskiego.

Pewnego razu nad morzem dziewczyna spotyka przystojnego młodzieńca, który przedstawia się jako Orfeusz. Jego piękna gra na lirze może ujarzmić nawet najdziksze zwierzęta. Para zakochuje się w sobie, jednak dzieje się coś złego co rozdziela Ellę i Orfeusza na zawsze. Podobnie jak w micie młodzieniec schodzi do podziemi, lecz potem dzieje się coś dziwnego. Nieoczekiwane zwroty akcji i splątana fabuła wprawiają czytelnika w zamęt i zagubienie.

Historia, która od początku bardzo mi się spodobała, tak jak i pomysł autora na książkę. Na początku czytania od razu można poznać, że połowa jest wzięta z mitów, jednak koniec jak najbardziej nieoczekiwany i skrajnie inny. Książka bardzo mi się spodobała, pomimo że tak szybko się skończyła, to i tak dobrze wspominam ją do dzisiaj. Pamiętajcie, nawet w najbardziej krwawym micie można doszukać się historii zakazanej miłości, która tylko czeka na odkrycie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.