Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Dawid J. Lieberman – „Nie wpadaj w złość”

Nie wpadaj w złość

W dzisiejszym zabieganym i znerwicowanym świecie szybko wpadamy w gniew, czy furię. Napisano setki poradników traktujących o radzeniu sobie z gniewem, ale zazwyczaj są one mało skuteczne.

Co zatem sprawia, że niektórzy ludzie radzą sobie z życiowymi wzlotami i upadkami?

Jak udaje im się zapanować nad trudnościami?

Zachowaniem spokoju i kontroli?

Podczas, gdy inni klną lub popadają w frustrację?

Odpowiedź brzmi: perspektywa.

Sednem sprawy jest perspektywa, dzięki której rozumiemy dlaczego w stresującej sytuacji zaczynamy się denerwować. Po kilku chwilach gniew ustępuje.

Po paru godzinach czujemy jeszcze mniejszą złość, a po kilku dniach już się zastanawiamy, dlaczego tak się denerwowaliśmy. Poradnik: „Nie wpadaj w złość” pokaże Ci w jaki sposób możesz trwale zmienić swoją perspektywę.

Dzięki tej zmianie przestaniesz przejmować się drobiazgami, a poważne życiowe problemy już nigdy nie będą wywoływały niekontrolowanego gniewu, nad którym nie da się zapanować.

Zaakceptujesz to, co Ci się przydarza, poznasz sposoby, dzięki którym uwolnisz się od gniewu i już nigdy nie wpadniesz w złość-ale pod jednym warunkiem-jeśli tylko będziesz tego chciał.

W każdym człowieku ścierają się trzy siły: dusza, ego i ciało. Mówiąc krótko: dusza dąży do tego, by postępować właściwie, ego pragnie być w zgodzie ze sobą, a ciało chce od tego wszystkiego uciec.

Gdy podejmujesz życiowe decyzje:

-możesz wybrać, to co sprawia, że czujesz się dobrze,

-możesz wybrać to, co sprawia, że wyglądasz dobrze,

-możesz wybrać, to co słuszne i sprawiedliwe.

Narzędzia i techniki omówione w tej książce mogą zmienić życie wielu ludzi, a innym pomóc-dzięki fachowym i bezpośrednim poradom z zakresu zdrowia psychicznego – odnieść konkretne korzyści.

Dlatego koniecznie przeczytajcie tę książkę. Odłóżcie na bok ego i poszukajcie czegoś, co pomoże Wam odzyskać spokój i kontrolę nad własnym życiem.

Zakończę słowami Szekspira:

”A najważniejsze byś zawsze był wierny

  Samemu sobie i -co za tym idzie

 Jak noc za dniem- byś innym tez nie kłamał”.

Zachęcam do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.