Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Demet Altinyeleklioglu – „Sułtan” – Wyd. Wielka Litera

Demet Altinyeleklioglu – „Sułtan” – Wyd. Wielka Litera

syłtan

Najnowsza książka Demet Altinyeleklioglu pt. „Sułtan”, to bestseller. Rozkochała w sobie już niejednego czytelnika i wciąż wzbudza zainteresowanie.

Autorka tym razem pochyla się nad imperium osmańskim. Jest to państwo tureckie na Bliskim Wschodzie, założone przez Turków osmańskich. Na wstępie książki poznajemy młodego Dżema, syna wielkiego sułtana Mehmeda Zdobywcy. Jest to najmłodszy jego syn, oprócz Mustafy i Bajazyda. Dżem od młodości przejawia duszę artysty i poety. Pisze przepiękne wiersze i poezję, ale też ma zamiłowanie do polowań. Po śmierci najstarszego syna Mehmeda-Mustafy, Dżem rozważa objęcie tronu.

Lecz czy ma jakieś szanse?

Wszak jeśli chce być sułtanem, musi zgładzić drugiego swojego brata Bajazyda.

Czy mu się to uda?

Czy i brat nie czyha na jego życie?

Przeczytajcie sami.

Książka warta jest uwagi, ukazuje nam odległą kulturę i tematykę turecką. W powieści autorka przybliża nam też kulturę islamu, tak nam dziś przecież bliską.

A może coś więcej warto wiedzieć na ten temat?

Rozważ to Drogi czytelniku i podejmij decyzję.

Autorka w swej książce dużą uwagę skupiła na kobietach mieszkających w Pałacu i otaczających Dżema-przyszłego sułtana. Dżem mieszkał w Pałacu-z dala od ojca, otoczony kobietami. Podobnie jak jego bracia, którzy mieli tego samego ojca, jednak ich matki pochodziły z różnych stron świata. Były to kobiety z haremu.

Jaki zatem wpływ na braci miały matki, żony i faworyty, które nieustannie rywalizowały ze swoimi konkurentkami?

Do czego mógł doprowadzić instynkt matki, pragnącej chronić swojego niemającego prawa do tronu syna, któremu zagraża śmierć?

Tak właśnie ukazany przez autorkę Dżem, prześladowany przez los, który nie mógł stać się sułtanem, a jednocześnie został uznany przez społeczeństwo i potomnych za godnego tronu. Sprzeciwił się władzy swojego brata, ale przegrał i przez trzynaście lat tułał się po świecie, wiecznie uciekając.

Co sprawiło, że Dżem został uznany za zdrajcę?

Czy może te kobiety, które go otaczały?

Ambicje matki i kobiet obecnych w jego życiu?

 W trakcie czytania tej książki wyruszycie w podróż po życiu Dżema i sami sobie odpowiecie na te pytania. Książka wydana w miękkiej oprawie. Zawiera dwie księgi i 70 rozdziałów, a także 588 stron. Zaczytaj się Drogi czytelniku w tej powieści tureckiej, a zakończenie na pewno Cię zaskoczy. Wyrusz wraz z bohaterami w podróż po pięknej krainie, dynastii osmańskiej, poznaj jej życie i kulturę, miłości i zdrady, intrygi i tajemnice.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.