Recenzje książekReligijne

Denise Hunter – „Tajemnica Pauli” – wyd. Święty Wojciech

Denise Hunter – „Tajemnica Pauli” – wyd. Święty Wojciech

tajemnica pauli

 

Książka, którą skończyłam czytać, a którą chciałabym Państwu gorąco polecić do przeczytania, to opowieść z serii sekrety rodzinne, Denise Hunter „Tajemnica Pauli”.

Jest to historia dwóch kobiet: pierwsza to młoda reporterka śledcza, Paula Landin – Cohen, dostaje propozycję pracy w Chicago, podczas gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Swój odmienny stan zachowuje w tajemnicy przed mężem, którego bardzo kocha, ale kariera, prestiż i pieniądze powodują, że postanawia usunąć ciążę – nikomu o tym nie mówiąc.  Lecz nie wszystko idzie zgodnie z planem i tworzy się z tego ogromna tajemnica. Czy wyjdzie na jaw? Czy mąż Pauli dowie się o wszystkim, a może  jest to zbrodnia doskonała?

Nie zdradzę jednak szczegółów chcąc zachęcić Was do przeczytania tej fascynującej i trzymającej w napięciu opowieści. Czyta się ją na jednym oddechu.

Drugą bohaterką jest młodziutka dziewczyna(dziewiętnastoletnia) Linn Caldwell, która jako nastolatka wdaje się w romans z żonatym mężczyzną i zachodzi z nim w ciążę.  Linn rodzi dziewczynkę i oddaje do adopcji. Wyjeżdża do Chicago i tam spotyka miłość swojego życia. Czy wyjawi  ukochanemu swoją przeszłość?  A może mężczyzna jej nie zrozumie? Są to znów pytania, na które odpowiedź czytelnik znajdzie dopiero czytając książkę.

Autorka pisze książkę  kierując się historiami dwóch kobiet. Z jednej strony pragnie zgłębić bolesną kwestię aborcji i emocje które się z tym wiążą: wielki ból i droga do przebaczenia. Kobiety, które znalazły się w tych rozpaczliwych sytuacjach.

Książka została napisana w sposób bardzo emocjonalny, podejmuje bardzo aktualny dziś problem : czy urodzić dziecko, czy słuchać kłamstw, że po aborcji „wszystko będzie dobrze i że kobieta powróci do normalności”.

Książka w miękkiej oprawie, zawiera ponad 300 stron i jest naprawdę godna przeczytania. Bardzo zachęcam do lektury wszystkie kobiety.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.