Poradniki, Zdrowie

Do wolności od negatywności, czyli jak oczyszczać swoje myśli, emocje i energię – Agnieszka Ornatowska – Wyd. Sensus

Do wolności od negatywności, czyli jak oczyszczać swoje myśli, emocje i energię – Agnieszka Ornatowska

Do wolności od negatywności, to króciutki poradnik, którego rady przydadzą nam się w każdego rodzaju sytuacjach. Chodzi mi tutaj szczególnie o sytuacje stresowe, bądź zdenerwowanie, kiedy to emocje sięgają zenitu, a człowiek w końcu wybucha. https://dobrerecenzje.pl/?p=6953

Jeżeli nie umiemy poradzić sobie ze stresem, kiedy czujemy że całe nasze ciało pod wpływem tak silnej emocji ciągle jest w napięciu i to napięcie ciągle jest obecne w naszej głowie, to w takiej sytuacji autorka poradnika podsuwa nam garść rozwiązań. Jeden cały rozdział jest poświęcony technikom uspokojenia się i opanowania skrajnie wybuchowych emocji.

Oczywiście na samym wstępie warto wiedzieć, jak nasze ciało sprzężone jest z umysłem. Wyobraźnia człowieka, podobnie jak strefa myśli to bardzo złożony mechanizm, którego nie sposób dobrze opanować. Każdy z nas wewnątrz czaszki jest podobny do siebie, posiadamy ten sam mózg i podobnie on funkcjonuje u wszystkich. Jednak pomimo tych podobieństw jest jedna rzecz, która różni nas od siebie. Są to myśli. Każdy z osobna potrafi inaczej sterować swoją wyobraźnią, swoimi myślami, tak naprawdę to jest nasza osobowość i drugiej takiej samej nie ma na świcie. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju. Aczkolwiek, kiedy okazuje się że umysł ten jest niespokojny, kiedy targają nim skrajnie wysokie emocje to wszystko działa na opak.

Dlatego z pomocą przychodzi nam poradnik Agnieszki Ornatowskiej. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tak szybko można opanować siebie, jak z całkowicie negatywnej energii można przejść w zwykły optymizm, który swoją drogą może uratować nam niekiedy życie.

Czy myśleliście kiedyś o tym, że zwykłe wyobrażenie złej emocji, jakiejś traumatycznej sytuacji jako gniecionej przez nas kartki papieru potrafi oczyścić nasz umysł?

Albo zwykłe rozluźnienie języka pomoże nam w opanowaniu stresu?

Te dwa rozwiązania to tylko niewielki smaczek, tego co autorka podaje nam w poradniku: Do wolności od negatywności.

Człowiek żyjący i funkcjonujący w XXI wieku jest na ogół w ciągłym biegu, ważne sprawy zajmują tak naprawdę połowę jego życia. Taka osoba nawet nie pomyśli o tym, aby zatrzymać się na pięć minut i pomedytować, uspokoić się, osiągnąć jakąś równowagę wewnętrzną. Dlatego uważam, że najlepszym bodźcem, który skieruje myśli człowieka w głąb siebie jest ten poradnik.

Po przeczytaniu i dogłębnym przeanalizowaniu naszego życia, okazuje się, że umysł, tak kruchy i podatny czynnikom zewnętrznym potrzebuje lekarstwa. Pierwszą bardzo ważną rzeczą jest uświadomienie sobie tego problemu, drugi etap natomiast zaczyna się, kiedy zdecydujemy się na lekarza.

Nie tylko warto dbać o zdrowie fizyczne, ważny jest także nasz umysł i w jakiej kondycji się znajduje.

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.