Poradniki, Zdrowie

Dobre nawyki. Zakochaj się w życiu na nowo – Magdalena Kuszewska – Wyd. Sensus

Dobre nawyki. Zakochaj się w życiu na nowo – Magdalena Kuszewska

Dobre Nawyki

Czym według Was są nawyki? Dla jednych może to być dobra rutyna, ale dla drugich całkowicie odwrotnie, zła rutyna, której jak najszybciej mamy się pozbyć. Najlepiej zacząć od samych podstaw, wyodrębnienie, bądź napisanie sobie co to takiego jest zły nawyk to pierwszy krok w stronę zakochania się na nowo w życiu. Dla mnie np. złym nawykiem będzie codziennie zjadanie paczki chipsów. Natomiast jeżeli chodzi o zdefiniowanie dobrej rutyny, to dla niektórych będzie jak jazda rowerem z górki. W takim przypadku najlepiej jest pokazać na sobie. Według mnie dobra rutyna, to pokonywanie słabości, podążanie za pasją, marzeniem czy celem.

Autorka książki Dobre NawykiMagdalena Kuszewska wcale nie namawia Nas do życia w rutynie, lecz do sięgania po swoje, życia poza szablonem, w ramach określonych norm. Wspomniane normy to według niej zdrowe nawyki, które nie krzywdzą innych, ale poprawiają jakość życia. Pani Magda szczególnie poleca metodę małych kroczków, które sprawdzają się jeszcze bardziej w potocznie nazywanym przez wszystkich „covidowym” okresie. To najlepszy sposób np. w odchudzaniu, lub wprowadzeniu swojego życia w lepszy, zdrowszy rytm, który będzie kluczem do szczęścia.

Nieodzowną zaletą tej książki jest to, że napisana jest językiem bardzo prostym i przystępnym dla czytelnika. Podczas czytania, znajdujemy tak naprawdę garść dobrych rad, które należy po prostu zebrać w całość i wcielić w życie, są to rzeczy typu: nie rozpamiętujcie złych i przykrych momentów, nie pielęgnujcie obelg, wrogich słów, jeśli potrzebujecie – płaczcie, krzyczcie, itp., a później zajmijcie się przywoływaniem miłych i przyjemnych wspomnień. Jednakże dla większości kobiet to zakupy są bardzo szybkim „poprawiaczem” nastroju. Dominigue Lorean dowodzi, że człowiekowi nie potrzeba więcej rzeczy niż sto. Dlatego autorka pisze, aby: ”przestać traktować zakupy, jako nagrodę, także gadżetów, sprzętów, butów czy zegarków. Nie kupować pod wpływem emocji. Lepiej płacić gotówką, bo wtedy się czuje każdy wydany grosz”.

”Należy posłuchać każdego dnia krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i jeśli to możliwe wypowiedzieć kilka rozsądnych słów”– pisał Johann Wolfgang von Goethe. Oto krótki i mądry przepis na dobre życie, w którym jest miejsce na jakość, rozwój czy naukę. Nie ma tu pośpiechu oraz wielkich ilości pracy, to także element nawyku i codziennego rytuału. Dlatego Drogi Czytelniku, zachęcam Cię do lektury tego poradnika bez pośpiechu, biegu i bylejakości, bowiem rutyna jest lekiem na chaos współczesnego świata.

Tylko czasem przełamujcie tę rutynę, a potem znów wracajcie do niej bezpiecznie.

https://dobrerecenzje.pl/dobre-nawyki-zakochaj-sie-w-zyciu-na-nowo-magdalena-kuszewska-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.