Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Dorota Gąsiorowska – „Melodia zapomnianych miłości” – Wyd. Znak

Dorota Gąsiorowska – „Melodia zapomnianych miłości” – Wyd. Znak

melodia zapomnianych miłości

Bianka mieszkała z ojcem na czwartym piętrze. Najbardziej na świecie kochała muzykę. Gdy ojciec popadł w długi, pensja Bianki jako nauczycielki już nie wystarczała. Dlatego dziewczyna postanowiła wyjechać do Kazimierza, aby tam dorobić parę groszy u pani Klary. Przed wyjazdem ojciec podarował jej w futerale przepiękne jaworowe skrzypce babki Walentyny. Skrzypce te owiane były głęboką tajemnicą, którą z czasem Bianka powoli odkrywała. Bianka miała trzydzieści lat, ale wyglądała na dużo młodszą. Była drobna, niskiego wzrostu i do złudzenia przypominała babkę Walentynę. Należała też do osób, od których trudno było oderwać wzrok. Była ulubienicą nie tylko swoich podopiecznych lecz także kadry nauczycielskiej. Tak bardzo kochała swojego ojca, że otrzymaną zaliczkę od pani Klary natychmiast zaniosła do banku i spłaciła zaległe raty ojca.

Nasuwa się więc pytanie:

Dlaczego pani Klara właśnie Biankę postanowiła zatrudnić?

Czy kryła się za tym jakaś tajemnica?

I czy miała w tym jakiś cel?

Wszak nie znała tej dziewczyny.

A może to był tylko podstęp?

Gdy Bianka przyjechała do Kazimierza zastała w domu pani Klary, oprócz jej lokaja, także niewidomego syna Samuela.

Jak dziewczyna będzie traktowana w tym domu?

Czy niewidomy syn naprawdę jest niewidomy?

Czy wreszcie Bianka i Samuel przypadną sobie do gustu?

Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi Drogi czytelniku, w tej właśnie książce. To ciekawa i lekka opowieść, w sam raz na urlop, a do tego mocno wciągająca. Oprócz tej zawiłej sytuacji w książce pojawia się lekki romans na tle przepięknego Kazimierza, który urzeka czytelnika swoim krajobrazem, jak również historią przepięknej miłości ślicznej Estery do króla Kazimierza. Była to zakazana miłość, która wymagała poświęceń.

W książce pojawia się także wątek zabójstwa, śmierci i liczne zagadki, które dotykają skrzypcowej muzyki. Pani Klara to mistrzyni intryg. Lecz życie uczy nas pokory, każe przyglądać się wszystkiemu z bliska, a prawdziwa miłość zawsze zwycięży. Autorka stworzyła przepiękną opowieść, która głęboko wzrusza i wciąga do ostatniego rozdziału. Zaczytaj się w tej pięknej książce, a wnet zobaczysz, że wciągnie Cię bez reszty. Książka idealna do czytania na urlopie. Zachwyca przepiękną okładką, co jest jej dodatkowym atutem. Zachęcam Was do przeczytania.

Nie pożałujecie!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.