Horror, Thriller, Sci-FiRecenzje książek

Douglas Preston, Lincoln Child – „Poza granicą lodu” – Wyd. Burda

Douglas Preston, Lincoln Child – „Poza granicą lodu” – Wyd. Burda

poza granicą lodu

Główni bohaterowie powieści: Eli Glinn, Manuel Garza, Sam McFarlane oraz błyskotliwy i bardzo zabawny Gideon Crew przeciwstawiają się meteorytowi.

Meteoryt był wyjątkowo ciężki. Ważył dwadzieścia pięć tysięcy ton. I tak pod przykrywką operacji mającą na celu eksploatację złóż rudy żelaza, wyposażyli odpowiednio statek, ale cel był zupełnie inny – popłynąć aż do granicy lodu, aby posłać skałę na dno. Wszyscy członkowie załogi byli zdania, aby pozbyć się balastu, ale tylko Eli uparł się, że statek sobie poradzi…

Tylko niektórzy zdołali się uratować, wielu innych straciło życie w szalupach ratunkowych albo zamarzło na śmierć na pobliskich wysepkach lodowych, zanim dotarła do nich pomoc. Gdy doszło do eksplozji, meteoryt rozerwało na dwie części, a w zetknięciu ze słoną wodą wypadło milion malutkich bakterii lub zarodników, które wypuściło korzenie i wystrzeliło w górę gigantyczne drzewo.

Co stanie się jeśli to coś zakwitnie albo wyda kolejne nasiona?

Jeśli te rośliny rozprzestrzenią się, aby pokryć dna wszystkich oceanów?

Jeśli okaże się, że mogą też rosnąć na lądzie?

Może przecież zniszczyć Ziemię.

Co postanowią bohaterowie?

Jakie podejmą decyzje?

Czy przeciwstawią się i unicestwią to coś?

Czy przepłacą to swoim życiem?

Książka niezwykle trzymająca w napięciu. Czytając ją miałam „serce w gardle”. I choć nie przepadam za thrillerami, to do tej książki podeszłam z chęcią do czytania i bardzo się w nią wciągnęłam. Nie ukrywam, że opisy zawarte w niej chwilami mnie szokowały, np. zwłokom ludzkim brakowało głowy i ramion, rąk i nóg, a wijące się węże na dnie oceanu wywoływały u mnie „lodowe ciarki na plecach”.

Prawdziwym bohaterem jest Gedeon Crew. To on zmontował bombę jądrową, on ją uzbroił i dostarczył na miejsce. I zrobił to mając świadomość, że uczestniczy w misji samobójczej. Był w pełni gotowy poświęcić swoje życie by ocalić innych. Sprawdźcie jak zakończyła się ta historia.

Książka niezwykle sprawnie napisana, w 69 krótkich rozdziałach, trzyma czytelnika w napięciu aż do samego końca. Zachęcam Was do czytania, bo ta książka jest warta tego, abyś to Ty Drogi czytelniku właśnie wziął ją do ręki i postanowił przeczytać. Przeżycia są niesamowite, a gwarancja tego, że będziesz zadowolony-STUPROCENTOWA!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.