Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Dr Mark Moyad – „Przewodnik po świecie suplementów” – Wyd. Galaktyka

Dr Mark Moyad – „Przewodnik po świecie suplementów” – Wyd. Galaktyka

przewodnik po swiecie suplementow

Co roku na rynek wprowadza się tysiące produktów, suplementów, a do tego reklamy w telewizji zasypują nas coraz to nowymi specyfikami, na każdy rodzaj choroby, czy dolegliwości. Dr Mark Moyad, tematyką suplementów diety zajmuje się od ponad trzydziestu lat i robi to z prawdziwym zacięciem. W pracy codziennej korzysta z własnego doświadczenia z pacjentami. Niektórzy twierdzą, że autor jest czołowym ekspertem w tym zakresie na świecie, ale on sam mówi o sobie, jako o pionierze, który przeciera szlaki innym lekarzom i pracownikom służby zdrowia, by mogli specjalizować się w tak szybko rozrastającej się rodzinie.

To nie jest książka o medycynie chińskiej, nalewkach, kropelkach, ale jest to nauka o suplementach i lekach, które są do siebie bardzo podobne. Jest to przewodnik , który ułatwi Ci nawigację po tej rzeczywistości.

Odpowiada na pytania:

-Dlaczego powinienem przyjmować suplementy?

– W jaki sposób suplementy różnią się od leków?

-Skąd mam wiedzieć, czy dany suplement pomoże, czy raczej mi zaszkodzi?

-Czy przy stosowaniu suplementów mogą wystąpić skutki uboczne?

-Czy kupować drogi suplement, czy raczej tani?

I wiele, wiele innych pytań, które autor z wielką starannością tłumaczy. Autor dodaje także garść smaczków, w postaci krążących mitów, i oznacza je jako fakt lub mit. Są jeszcze ulubione autora perełki, pod hasłem Fakty Doktora Moyada, aby lepiej zorientować się w ogromnym świecie suplementów i zrozumieć go.

Autor w swym przewodniku podaje siedem nawyków, mających zapewnić zdrowie Twojemu sercu i choć te zalecenia, które przedstawia autor są łatwe do wykonania, jednak większość osób woli łykać pigułki i suplementy.

Książka podzielona jest na dwie części:

– W pierwszej, wprowadzenie i garść pytań i odpowiedzi

– W drugiej, ponad 100 chorób i dolegliwości, opisanych bardzo szczegółowo i jasno.

W tej książce autor zebrał wyniki swojego zawodowego doświadczenia, by pomóc Ci w dokonywaniu dobrych wyborów.

Jest to pomocne źródło informacji w Twojej podróży po zdrowiu.

Na koniec posłużę się cytatem z książki, aby bardziej Was zachęcić do czytania ”Mistrz, który opanował sztukę życia, nie stawia granic między czasem pracy, a czasem wolnym, zawodem a przyjemnością, umysłem a ciałem, edukacją a zabawą, tym co kocha, a tym w co wierzy. Ledwie rozpoznaje, co jest czym. Po prostu podąża za wizją doskonałości we wszystkim  co robi, pozostawiając innym osąd, czy uznać to można za pracę, czy zabawę. W jego mniemaniu to zawsze idzie w parze.”

Zachęcam do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.