Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Dr Sylwester Kowalski – „Elementarz kobiety bezpiecznej” – Wyd. Helion

Dr Sylwester Kowalski – „Elementarz kobiety bezpiecznej” – Wyd. Helion

elementarz kobiety bezpiecznej

Słaba płeć. Jak wiele czyha na nas, na kobiety, niebezpieczeństw i spisków, które mają na celu wykorzystanie naszej naiwności lub przyjaźni.

Takie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nas zarówno w pracy, w szkole, na różnego typu zajęciach, ale także i w domu – czasem od najbardziej kochanych przez nas osób.  Myślę, że ta książka, to nie tyle porady jak radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami i unikać podejrzanych osób, ile elementarz i przykłady na których można się nauczyć, a także zobaczyć gdzie tych niebezpieczeństw możemy się spodziewać i od kogo.

Właśnie przykłady podobają mi się tutaj najbardziej, bo wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się na błędach, czasem swoich a czasem innych ludzi. W tym przypadku mamy się nauczyć na błędach innych ludzi – innych kobiet. Te przykłady to nie tylko straszne rzeczy które spotkały kobiety, można z nich również wyciągnąć bardzo pouczające wnioski i wiele nauki. Gdy czytamy o kobiecie, która po gwałcie nie poszła zgłosić tego na policję, bo się wstydziła i była zdania, że sprawca i tak nie zostanie złapany, to właśnie wtedy nabieramy większej pewności, że takie rzeczy TRZEBA zgłaszać, a to dlatego, żeby sprawca nie skrzywdził już nigdy więcej żadnej kobiety.

Pewnie powiecie teraz, że taki los spotyka zazwyczaj kobiety, które są zbyt prowokująco obrane, lub takie które robią pewne nadzieje panom. Nic bardziej mylnego, bo być ubraną seksownie, a prowokować faceta to dwie różne sprawy.

Książka podzielona na 3 części, całość to 328 stron, a w środku znajdziecie tak jak już mówiłam, każdy temat dokładnie omówiony, poparty przykładami, oraz wiele obrazków.

Ten elementarz powinna przeczytać każda kobieta, która chciałaby być bezpieczna – szczególnie panie w wielkich miastach powinny na siebie uważać. Wiemy bowiem, że im większe miasto, tym większa anonimowość, a co za tym idzie – skłonność do czynów za które można uniknąć konsekwencji.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.