Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Druga młodość, cóż z tego, że druga – Caroline de Maigret, Sophie Mas – Wyd. Muza

Druga młodość, cóż z tego, że druga – Caroline de Maigret, Sophie Mas

druga młodość

Książkę: Druga młodość napisały dwie kobiety-modelka i producentka filmowa, pracująca w Paryżu i Stanach Zjednoczonych. Druga młodość to trzeźwe spojrzenie Francuzek na upływające lata. Napisana trzeźwe, ale z dużą dawką humoru i z małym przymrużeniem oka, oraz do czytania pod ”kołdrą” późno w nocy. To także poradnik, który dotyczy mody i makijażu oraz szczere i adekwatne rady dla młodych, ale i trochę starszych kobiet. Rady niezwykle cenne i trafne od fachowych kobiet znających się na rzeczy. https://dobrerecenzje.pl/?p=7200

Bez końca słuchasz wciąż tej samej piosenki?

Snujesz fantazje o facecie?

Czujesz się tak, jakbyś znów miała piętnaście lat?

Może to więc okres kryzysu wieku średniego?

Książka Druga młodość to także duża dawka cytatów, wierszy i anegdot. Jest mówieniem prawdy o uciekających latach i starzeniu się….

„Gdy masz dwadzieścia lat cieszysz się twarzą, którą dała ci natura. A po pięćdziesiątce-taką, na jaką sobie zasłużyłaś”

Co w takim razie ze zmarszczkami zapytacie, otóż mamy i odpowiedź – „Opalanie się powoduje zmarszczki. Uśmiechanie się powoduje zmarszczki. Imprezowanie powoduje zmarszczki. Dobry Boże, jak nudne życie muszą wieść ludzie pozbawieni zmarszczek”.

Francuzki nie starają się wyglądać na dwudziestolatki, ale pragną wyglądać jakby miały dziesięć lat mniej niż w rzeczywistości. Nie zamierzają bowiem ukrywać swojego wieku.

A czy nas Polki stać na taki gest?

Najważniejsza jest cera. Nie żałuj czasu na jej pielęgnację. Mniej czasu spędzaj na przeglądaniu się w lustrze, a więcej poświęć na obserwowanie innych. Czytaj książki. Kieliszek dobrego wina jest lepszy od taniej wódki. Uważaj na cukier w alkoholu, słodyczach, czy napojach gazowanych. Wpływa to bowiem na rysy twarzy i sprawia, że wyglądasz na zmęczoną.

Chcesz więcej porad?

Koniecznie przeczytaj książkę Druga młodość i poleć ją swojej koleżance lub przyjaciółce.

Serdecznie polecam.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.