Komedia, RomansRecenzje filmów

Drugi Hotel Marigold (2015) Reż. John Madden

Drugi Hotel Marigold (2015) Reż. John Madden

drugi hotel marigold

Sonny ( Dev Patel) chce otworzyć drugi hotel. Ma oczywiście już jeden, który całkiem dobrze prosperuje, lecz jest tak dużo chętnych, że przydałby się drugi. W tym samym czasie Sonny przygotowuje się do ślubu. Niestety są chwile kryzysu, kiedy nasz bohater bardziej zajmuje się interesami aniżeli narzeczoną i przygotowaniami do hucznego ślubu.  Trzeba przyznać, że hotel zamieszkują głównie emeryci, lecz mimo to jest bardzo wesoło, panuje bardzo miła i przyjazna atmosfera. Wydawałoby się, że starsi ludzie zajmują się wnukami i prowadzą bardzo spokojny tryb życia. Nie tutaj. W hotelu Marigold ci starsi ludzie pracują, poszerzają swoje horyzonty, zakochują się a nawet w niektórych przypadkach dochodzi do zdrad. Nie jest to wcale smutne i nudne życie. Trzeba przyznać, że pomysł, ale i zajmowanie się hotelem idzie doskonale. Panują oczywiście reguły takie jak:  codziennie rano jest sprawdzana lista obecności, na wypadek gdyby ktoś zasłabł w swoim pokoju lub niespodziewanie umarł.

W filmie możemy podziwiać wspaniałe i piękne Indie, zabytki, architekturę, ale i szare życie zwykłych ludzi i ich dzieci. Trzeba przyznać, że bohaterzy mają skłonność do częstego powoływania się na przysłowia, cóż, czasem jest to nawet nieadekwatne do sytuacji ale nadaje akcji uroku.

Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu forma ich świętowania, wesele, zaręczyny. Wszystko kręci się wokół tańca i muzyki. Trzeba przyznać, że wychodzi im to znakomicie i widzowi może się bardzo spodobać. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć „taka kultura”, lecz jest to oryginalne i  piękne.

Film zdecydowanie relaksacyjny, odpręża. Jeżeli chcecie naładować swoje akumulatory pozytywną dawką energii, to znajdziecie ją właśnie tutaj, w tym filmie. A poza tym może komuś przyjdzie ochota na podróż do przepięknych i ciepłych Indii? Może to właśnie w tym filmie znajdziecie swoją koncepcję wakacyjną.

 

Moja ocena: 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.