Religijne

Dwanaście słów. Owoce Ducha Świętego – ks. Jan Twardowski – Wyd. Święty Wojciech

Dwanaście słów. Owoce Ducha Świętego – ks. Jan Twardowski

Owoce Ducha Świętego

Ks. Jan Twardowski to polski ksiądz rzymskokatolicki, poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej. https://dobrerecenzje.pl/?p=6927

To właśnie z jego wiersza pochodzi zdanie: ”Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą”.

Jako poeta i ksiądz zawsze szukał słów, które są dla człowieka ważne, które wskazują na to, co uzdrawia, porządkuje życie wewnętrzne i relacje z innymi ludźmi. Chętnie skupiał się na tych słowach, które w dzisiejszym świecie są już nieaktualne, bądź straciły na ważności.

W książce Dwanaście słów poeta wydobywa właśnie te perełki. Są to: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość i czystość. Ksiądz Twardowski bardzo zwracał na te słowa uwagę, bowiem są to Owoce Ducha Świętego. W książce znajdują się fragmenty homilii, również wiersze, oraz nie mogło zabraknąć Listów do Galatów.

Czym więc jest radość?

”Radość Boża to radość Jezusa, który przynosi zbawienie światu. Bóg daje radość nie po to, abyśmy się w niej zamknęli, skurczyli, lecz abyśmy przeżywali szczęście, które też chodzi po świecie”

”Uczyniono Ci coś złego? Nie myśl o sobie”

„Dlaczego w domach jest tyle awantur, kłótni, rozwodów? Dlatego, że albo wyłamujemy cztery zęby za jeden wybity ząb, albo walczymy ząb za ząb, ciągłe awantury, niekończąca się walka.”

Autor ukazuje cechy dobrego i złego człowieka.

Jak je rozumieć?

Jak w sobie rozwijać?

Czy w dzisiejszych czasach można z nimi żyć i przeżyć?

Szukajmy odpowiedzi w mądrościach księdza Jana Twardowskiego.

Książeczka niewielka, ale bardzo pięknie wydana: w twardej oprawie, szyta, zawiera jedynie nieco ponad 130 stron. Tytuły i nagłówki są pogrubione większą czcionką, co bardzo ułatwia czytanie.

Zajrzyjcie więc do tej książeczki, może Was zainteresuje?

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.