Przygodowe, Fantasy

Dziedzictwo Krwi – Amélie Wen Zhao – Wyd. Rebis

Dziedzictwo Krwi – Amélie Wen Zhao

Dziedzictwo krwi

Dziedzictwo Krwi to historia losu niezwykle nieszczęśliwej dziewczyny, która za wszelką cenę chce odzyskać swój utracony honor i rodzinę.

Anastazja to niezwykle harda dziewczyna, która walczy o swoje, aż do upadłego. Świat, w którym się wychowała ani trochę nie przypomina tego, w którym żyje teraz. Jako księżniczka została stosownie wyedukowana oraz nauczono ją manier, które współcześnie na nic się nie zdają. Dziewczyna żyła w swojej bańce mydlanej do momentu, aż ona nie pękła. Wtedy jej kochane królestwo już nie było takie piękne, mieszkańcy nie tacy szczęśliwi, jak uważała, a chroniąca ją ówcześnie straż, okazała się skorumpowana do szpiku kości.

Takie uderzenie prosto w twarz, dodało Anie jeszcze większego animuszu, dlatego odchodząc, a właściwie uciekając z królewskiego pałacu, dziewczyna postanowiła jedną rzecz. Nie spocznie dopóki zabójca jej ojca nie zasmakuje jej gorzkiej zemsty. Krew, która płynie jej w żyłach to niezwykle stare dziedzictwo, które sięga najpóźniejszych przodków rodu, dzięki niej Ana posiada moc, która albo ją pochłonie albo będzie służyć dobru.

Dziewczyna pchana pragnieniem zemsty zakrada się do najbardziej strzeżonego więzienia w jej królestwie. Pod osłoną kaptura Ana zakrada się do celi niebezpiecznego mężczyzny, który według niej na pewno odszuka zabójcę. Jednak osoba, która patrzy na nią z ciemnego kąta celi wydaje się cieniem minionego człowieka, którym kiedyś był. Gęsty zarost pokrywający połowę twarzy, wychudzona sylwetka i stare łachmany, to widok iście żałosny, jak na największego zbrodniarza. W chwili, kiedy dziewczyna podchodzi bliżej jednocześnie stają się dwie rzeczy. Mężczyzna nagle podrywa się na nogi, odurza ją silnym ciosem w głowę , po czym zamykając ją w celi, ucieka.

Dziedzictwo Krwi to na moje oko książka, której doczekamy się dalszych części. To co najbardziej mnie zachwyciło, to fakt, iż autorka bardzo zgrabnie wplotła w fabułę znaczną ilość polityki królestwa. Szczególne moce, upadające królestwo i intrygi to składniki, które idealnie współgrają ze sobą tworząc świat przedstawiony. Jednakże nie porównałabym tej książki do Szklanego Tronu, ponieważ jest to zgoła inna historia. Owszem główna bohaterka została wykreowana jako silny, kobiecy charakter, jednak jest ona niczym ogień. Dajcie porwać się w skute lodem serce Anastazji.

Dziedzictwo Krwi to iście królewska intryga!

https://dobrerecenzje.pl/dziedzictwo-krwi-amelie-wen-zhao-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.