Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

„Dziennik przyjaciółek – Twórz, niszcz, działaj” – wyd. Helion

„Dziennik przyjaciółek  – Twórz, niszcz, działaj” – wyd. Helion

dziennik przyjaciolek

 

Na pewno każdy z Was widział książkę „Zniszcz ten dziennik”. Dziennik przyjaciółek jest do niego podobny, lecz mimo wszystko inny.

Osobiście nie lubię niszczyć książek, tak jak to było w zniszcz ten dziennik, że na każdy dzień wyznaczone było inne zadanie, niszczenie kartek, lub całej książki.  Otóż dziennik przyjaciółek również ma na każdy dzień inne zadanie, lecz na pewno nie jest to niszczenie książki. Trzeba w środku coś napisać, namalować albo zagrać z przyjaciółką w kółko i krzyżyk.

Co jest inne i oryginalne, to na pewno to, że jest to dziennik  dwustronny. Jedna połowa należy do jednej przyjaciółki, a druga do drugiej przyjaciółki. Niektóre zadania oczywiście są takie same, lecz tak naprawdę większość się od siebie różni. To może być niezła zabawa, móc podarować sobie taki prezent, bo jak jest napisane już a okładce, na dziennik dwie przyjaciółki mają się złożyć.

Jedna książka, a własność dwóch dziewcząt…

Wykonanie bardzo ładne, z jednej strony okładka w kolorze białym, a z drugiej strony w kolorze czarnym. Trzeba przyznać, że pomysłowe.

Wydaje mi się też, że może uczyć dzielenia się z drugą osobą, a ponadto systematyczności, bo trzeba dziennik wypełniać codziennie  a nie raz na jakiś czas.

Może to być także propozycja dla osób, które zbytnio nie lubią czytać. Może właśnie tak przekonacie się, że książki nie gryzą, lecz mogą być ciekawe i wciągające.

Komu polecam: koniecznie muszą to być przyjaciółki, dziewczyny w wieku szkoły podstawowej lub nastolatki.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.