Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

E.B. White – „Pajęczyna Charlotty” – Wyd. Literackie

E.B. White – „Pajęczyna Charlotty” – Wyd. Literackie

pajęczyna charlotty

Wiluś – to najsłabsza świnka w miocie, której tato Frani chciał się pozbyć, bo uznał, że nie przeżyje i sobie nie poradzi. I oto mała dziewczynka Frania w cudowny sposób ratuje śwince życie. Tak zaczyna się ta piękna bajka, którą uwielbiają miliony dzieci na całym świecie.

Frania kochała Wilusia, lubiła go głaskać, karmić butelką. Każdego ranka Wiluś wychodził wraz z Franią na drogę, gdzie razem czekali na autobus szkolny. Dziewczynka machała śwince na pożegnanie, a Wiluś stał i patrzył za odjeżdżającym autobusem.

Gdy Wiluś zamieszkał w stajni, zaprzyjaźnił się z Charlottą. Był to pająk, który utkał sobie pajęczynę pod krokwią stajni. Jak Charlotta pomogła Wilusiowi? Jak uratowała go przed ponowną śmiercią i sprzedaniem?

Przeczytajcie tę niezwykłą historię o przepięknej przyjaźni dwóch zwierząt. Autor w swej powieści swoim bohaterom użyczył cech ludzkich. Zwierzęta posługują się ludzkim językiem, jest tam także wiele ciekawych i wesołych dialogów.

Książka została przepięknie wydana, ma twardą oprawę, jest szyta i zawiera 22 rozdziały i 249 stron, więc  jest to książka na wiele dni do poczytania. Litery są duże, kartki grube, tak aby dziecko samo mogło sobie czytać. Książkę z języka angielskiego przełożyła Maria Jaszczurowska, a ilustrował ją Garth Williams.

Przepiękna historia małej świnki to bajka bez przemocy o niezwykłej przyjaźni, która zaciekawi każde dziecko. Wiluś nigdy nie zapomniał Charlotty. Ona była niezastąpiona i jedyna w swoim rodzaju. Nieczęsto zdarza się, by ktoś umiał być  tak wspaniałym przyjacielem. Charlottcie to się udało.

Drodzy rodzice i dziadkowie tej książki nie możecie przegapić dla swoich dzieci i wnuków. Musicie ją mieć, bowiem jest tak zachwycająca i poruszająca, że na pewno zachwyci Wasze małe pociechy.

Życzę wielu  miłych, wspólnie spędzonych chwil przy czytaniu tej powieści.

Moja ocena:  10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.