Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

E. L. James – „Ciemniejsza strona Greya”

E. L. James – „Ciemniejsza strona Greya”

ciemniejsza strona greya

Po pierwszej części wielu z Was, zresztą tak samo jak ja na pewno  zastanawiało się „czytać dalej czy nie”

Cóż,  szczerze powiedziawszy to druga część mnie zaskoczyła. I to zaskoczyła pozytywnie. W drugiej części ulega zmianie zarówno Anastasia jak i Christian. A tak w ogóle, to bardzo dużo się dzieje i dzięki temu książka jest pełna napięcia i słodkiej  niewiedzy. Co prawda można oczywiście przewidzieć co będzie się działo dalej, ale nie odmawiajmy sobie ciekawych momentów.

To co jest tutaj kolejnym plusem to ilość momentów które mnie rozbawiły. Trzeba przyznać pani James, że druga część co chwilę bawi czytelnika i zaskakuje.

Oczywiście nadal pozostało wiele wulgarnych momentów  i sceny łóżkowe są ogromnie jasno opisane, lecz szczerze powiedziawszy to po pierwszej części chyba przyzwyczajamy się do stylu pisarskiego autorki i przestajemy zwracać na to uwagę. Być może niektórzy stwierdzą, że taki styl ma swoje uroki. Może i tak, lecz to już kwestia gustu.

Z tyłu na okładce zainspirowało mnie stwierdzenie, że panie kochają tę trylogię, a panowie jej wiele zawdzięczają… Prawdę powiedziawszy to chyba dużo w tym stwierdzeniu jest prawdy. Po tych wszystkich objaśnianiach łóżkowych i sytuacjach opisanych szczegółowo, panowie zapewne będą mieli oryginalne propozycje od swoich wybranek.

Cóż, z racji ilości dialogów czyta się bardzo szybko, a kiedy dodatkowo jest moment w którym nie możemy się oderwać, to tym bardziej przeczytamy w błyskawicznym tempie.

Mnie samą druga część zaciekawiła do tego momentu, że zżera mnie ciekawość co do trzeciej części. Czyżby autorka wraz z kolejnymi częściami pisała coraz lepiej?

Komu polecam: jeżeli czytaliście pierwszą część i nie wiecie czy zabrać się do drugiej bo boicie się rozczarowania to nie ma na co czekać, druga część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.