Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Edith Wharton – „Lśnienie księżyca” – Wyd. MG

Edith Wharton – „Lśnienie księżyca” – Wyd. MG

lśnienie księżyca

Główni bohaterowie książki to para młodych ludzi, którzy postanowili zawrzeć małżeństwo z rozsądku i będą żyli na koszt innych. Ona – Susy dobrze urodzona, ale biedna, zawsze bała się ludzi z dużymi kwotami na koncie. Zawsze uwielbiała wyobrażać sobie jak jej wyśniony, bogaty książę zarządzałby wielkimi milionami. Nick zaś zawsze marzył o luksusowym jachcie. Pierwsze dwa miesiące małżeństwa są sielanką – mają dla siebie willę w Wenecji. Jednak sielanka ta kończy się, gdy Nick dowiaduje się co jego żona musiała zrobić, aby spędzili cudowne chwile w Wenecji. Nick opuszcza żonę na kilka miesięcy, jednak nie spodziewa się, że jest w swojej żonie bez pamięci zakochany.

 Książka ta pochodzi z wyższych sfer. Ludzie spędzający całe swoje życie na bezsensownych przyjęciach, wytrawnych potrawach i obrzydliwie drogich strojach czasem stają się nudni.

 Autorka nie wypowiada się na temat małżeństw zawieranych z rozsądku, ale na pewno chciałaby, aby związki te zawierane były na całe życie.

Polecam ją głównie fankom historycznych romansów, które chciałyby przeżyć miłość z wyższych sfer, bo wiem przecież jak jest z naszymi mężczyznami, nie zawsze trafnie odczytują nasze chęci i pragnienia(nie obrażając oczywiście mężczyzn).

Zapewne ciekawi jesteście jak zakończy się ta miłosna historia, ja Wam tego nie zdradzę a jeśli chcecie znać szczegóły to odsyłam Was do przeczytania lektury. Napomnę jeszcze, że jest to pierwsze polskie wydanie, a książka jest przepięknie wydana, bo w twardej oprawie(wydawnictwo bardzo się postarało-szacunek).

Życzę zatem miłych wrażeń podczas czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.