Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Edyta Walęciak – Skórka – „Jutro zaczyna się dziś” – wyd. Helion

Edyta Walęciak – Skórka – „Jutro zaczyna się dziś” – wyd. Helion

jutro zaczyna sie dzis

Teraz czas na kobiety!

Drogie panie, przystańmy na chwilę i porozmyślajmy o swoich celach, marzeniach oraz o motywacjach. Myślę, że niejedna z Was choć raz odczuła na własnej skórze jak ciężko zrobić karierę zawodową, jak ciężko zostawić męża gdy po pewnym czasie widzimy, że jesteśmy sobie całkiem obcymi ludźmi. Ile z Was tego nie zrobiło? Ile z Was nadal cierpi, dla dobra dzieci i rodziny? A przecież to nie o to chodzi, czy nie chcecie przeżyć życia tak abyście w trakcie starości mogły szczerze sobie powiedzieć, że jesteście zadowolone w pełni ze swoich wyborów, ze swojej kariery i przynajmniej z połowy spełnionych marzeń?

Nikt nie wytłumaczy Wam jak to wszystko osiągnąć lepiej niż autorka tej książki.  Otóż jak sama na początku pisze, doskonale wie o czym mówi, gdyż jej początki również nie były łatwe. Trwała w szarej codzienności dbając głównie o dobro rodziny.  A gdzie spełnienie zawodowe? Autorka nie zostawia w osamotnieniu także tych kobiet, które być może zbyt szybko weszły w dorosłość, w życie rodzinne, a nie miały czasu zadbać o swój rozwój. Jeżeli sądzicie, że już nic dobrego nie czeka Was w życiu, to jest to odpowiednia pora aby sięgnąć po tę książkę.

Nie myślcie sobie, że autorka zostawiła Was same z ćwiczeniami i poradami książkowymi. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania czy uwagi, to śmiało możecie pisać maile, lub odszukać Edytę Walęciak – Skórkę na Facebooku.  Szczerze powiem, że jeszcze nie spotkałam się z tak otwartym poradnikiem, który wręcz zachęcałby do rozmowy z autorem. Dodatkowo znajdziecie także filmiki do niektórych rozdziałów, do których linki podane są na koniec.

Pierwszy raz również spotykam się z poradnikiem, gdzie na samym końcu jest mały tygodniowy dzienniczek tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. Dziennik Wdzięczności, ma być początkową formą okazywania wdzięczności za pozytywne rzeczy które się nam przydarzyły. A co kiedy siedem dni minie? Jak to co, oczywiście trzeba zacząć stosować podziękowania i wdzięczność już nie na kartce papieru, a w rzeczywistości.

Te plusy i przykłady, które tutaj Wam przybliżyłam to zaledwie połowa znajdujących się w książce. Resztę odkryjcie same!

Komu polecam: książka adresowana do kobiet, tak więc całą sobą przyłączam się do tego.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.