Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Elisa Paganelli, Laura Ascari – „Wszystkie poranki świata” – Wyd. Buchmann

Elisa Paganelli, Laura Ascari – „Wszystkie poranki świata” – Wyd. Buchmann

wszystkie poranki świata

Każde dziecko wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Aby mieć energie na resztę dnia, potrzebujemy solidnej dawki energii.

Dwie autorki Elisa Paganelli i Laura Ascari w książce pt. ”Wszystkie poranki świata” zapraszają Was na cudowną podróż do egzotycznych miejsc, w których głównym składnikiem potraw są promienie słońca. Niektóre książki kucharskie zachęcają jak gotować zgodnie z porami roku, zaś ta książka zachęca Was, aby odkryć smakołyki, których nigdy wcześniej nie próbowaliście, smaki, których można skosztować tylko raz do roku i energię, którą może Wam dodać smaczne śniadanie.

W tej książce znajdują się 43 przepisy, z 43 krajów całego świata, a na pierwszy rzut przepis z Afganistanu na różową herbatę z mlekiem. Niesamowita herbata w magicznym ogrodzie pełnym herbacianych róż. Z kolei Alaska zaprasza Was  na pieczoną owsiankę. Spora dawka płatków owsianych i bakalii zapewni Wam energię na cały długi dzień.

Egipt słynie głównie z pasty z bobu. Odkrywanie nowych smaków może okazać się wspaniałą przygodą. Łagodna kwaskowatość cytryny, pikantna słodycz papryki. Poproś kogoś, aby przygotował dla Ciebie taką pastę.

Czy odgadniesz wszystkie jej składniki?

Zupa z Miro z Japonii – ciepła i kojąca zmysły zupa. Spróbuj jej i wyobraź sobie siebie w kimono – na spacerze wśród kwitnących wiśni.

Wydawnictwo Buchmann wydało przepiękną książkę w twardej oprawie, szytą, zawierającą niezwykłe przepisy, tak jak niezwykłe są miejsca, z których pochodzą te przepisy. Elisa zaprojektowała te przepisy, a Laura je sfotografowała i zadbała o to, aby te rysunki tworzyły klimat miejsc z których pochodzą te przepisy.

Czy dasz się zaprosić na taką podróż?

Zachęcam bardzo – zajrzyj do tych przepisów i poczuj klimat i magię miejsc, tak bardzo różniących się od siebie. Ta książka to bilet w jedną stronę, dzięki któremu obudzisz się w innym mieście, w innym miejscu na świecie – bez konieczności przestawiania zegarka.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.