Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

Eliza Piotrowska – „Przyjaciele dzieci” – Wyd. Święty Wojciech

Eliza Piotrowska – „Przyjaciele dzieci” – Wyd. Święty Wojciech

przyjaciele dzieci

Książeczka  o świętych dla dzieci, autorstwa Elizy Piotrowskiej pt. ”Przyjaciele dzieci”, to już kolejna z tej serii, wydana przez Wydawnictwo Święty Wojciech. Pierwsza to „Apostołowie miłosierdzia” o Bracie Albercie, Faustynie Kowalskiej i Janie Pawle II, a druga to właśnie żywoty: Filipa Neri, Urszuli Ledóchowskiej i Jana Bosko. Tutaj dzieci dowiedzą się  jak żyli, co robili, aby zostać świętym i dostać się do nieba.

Filip mieszkał we Florencji, ale tam było niespokojnie, ojciec posłał go do Rzymu. Tam studiował filozofię i teologię i został księdzem. Pozyskał dla Oratorium (wielkie dzieła muzyczne) bardzo sławnych muzyków. Filip był bardzo pogodny, rozśmieszał ludzi, był miły i znany na czterech kontynentach.

Urszula Ledóchowska została ochrzczona jako Julia. Była zakonnicą, nauczycielką, świetnie dogadywała się z młodzieżą. Znała języki obce, również grała i malowała. Św. Jan Paweł II kanonizował Urszulę w dzień swoich urodzin, czyli 18 maja.

Jan Bosko to trzeci wesoły święty, którego życiorys autorka ujęła w formie wiersza – rymowanki (podobnie jak Filipa i Urszuli). Dewizą Jana było „Przemoc sercem zwalczaj i broń słabszych przed pomocą .” Ksiądz Jan Bosko całe życie był zajęty młodzieżą i też został świętym w 1934 roku.

Pod koniec książeczki autorka przygotowała zadanie dla uważnych czytelników, czyli krzyżówki o  świętych, aby sprawdzić, ile dzieci zapamiętały z przeczytanych historii. Autorka książki jest także ilustratorką obrazków zawartych w tej książeczce.

Poprzez swoje rymowane wierszyki uczy, bawi i rozśmiesza. To także znakomita pomoc do katechezy, ale również do poczytania w domu.

Życzę dużo dobrej zabawy i uśmiechu.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.