Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

Eliza Piotrowska – „Święci Uśmiechnięci. Święty Franciszek” – wyd. Święty Wojciech

Eliza Piotrowska – „Święci Uśmiechnięci. Święty Franciszek” – wyd. Święty Wojciech

swiety franciszek

Książeczka z serii Święci Uśmiechnięci Święty Franciszek,  jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym  lub wczesnoszkolnym, dla tych które zaczynają samodzielnie czytać, jak też dla tych które już dobrze czytają.

Bardzo zabawna i ciekawie napisana historia św. Franciszka ujęta w formie wiersza rymującego się, potrafi rozbawić, rozśmieszyć, a jednocześnie oparta na faktach biograficznych uczy dziecko.

Obrazki zawarte w książeczce dostosowane są do wieku dziecka, w niektórych momentach  ma się wrażenie jakby to dziecko malowało te ilustracje np. drzewa, słońce.Okładka jest w twardej oprawie.

Na tytułowej stronie zawarte  jest życie św. Franciszka w skrócie (rodzice Franciszka, drzewa, rośliny, zwierzęta oraz św. Franciszek w habicie).

Książeczka zawiera niewiele ponad 30 stron, literki są mniejsze i większe tak, że rodzice mogą dziecku czytać i dziecko też może samo próbować.

Najbardziej w tej książeczce podobało mi się jak św. Franciszek nadawał imiona ptakom, zwierzętom np. nietoperz Edek, szczur Alojzy, pchła Alina, żaba Fela, pszczółka Jadźka itp. z którymi Franciszek rozmawiał i znał ich mowę.

Książeczka bardzo pouczająca, z której można się nie tylko pośmiać czy dobrze bawić, a jednocześnie można brać przykład ze świętego jak też stawiać sobie św. Franciszka za wzór. Autorka książki Eliza Piotrowska uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech i pragnie aby dzieci jak najwięcej się uśmiechały. Autorka współpracuje z wieloma pismami dla dzieci i mieszka w Brazylii.

Uważam, że książeczka powinna podobać się nie tylko małym czytelnikom, ale również ich rodzicom, starszemu rodzeństwo oraz dziadkom. Na ostatniej stronie zamieszczona jest krzyżówka tak aby dziecko samo, lub wspólnie z rodzicami po przeczytaniu mogło wypełnić tę zagadkę. Książka nie tylko bawi, uczy ale również wymaga od dziecka zapamiętywania faktów, imion, lub nazw miast.

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.