Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Emma Straub – „Współcześni kochankowie” – Wyd. Rebis

Emma Straub – „Współcześni kochankowie” – Wyd. Rebis

współcześni kochankowie

„Współcześni kochankowie” to błyskotliwa, dowcipna i życiowa powieść o tym, co oznacza wydorośleć wiele lat po osiągnięciu dojrzałości. Książka napisana przez Emmę Straub jest tym rodzajem historii, które czyta się z nieskrywaną przyjemnością. Do których wracać można w każdej chwili. Styl jej pisania jest prosty i niewymuszony, co sprawia, że nawet dla przeciwników „romansideł” książka ta będzie miłą odskocznią. Ukazuje ona bowiem nie  tylko słodką stronę życia, ale także jej gorzkie aspekty, których niestety czasem jest więcej. Uczy nas doceniać chwile przyjemności i szczęścia.

Elizabeth, Andrew i Zoe przyjaźnią się od czasów szkoły. Mimo, iż wszyscy mają już własne rodziny, ich przyjaźń przetrwała lata. Andrew i Elizabeth są małżeństwem a owocem ich związku jest Harry, niespełna osiemnastoletni cichy i spokojny chłopak. Zoe żyje w związku małżeńskim z Jane, kobietą, którą poznała jeszcze w czasie studiów. Mają wspólnie córkę- Ruby, która właśnie w tym roku spędza swoje ostatnie wakacje po skończeniu szkoły.

Książka jest dosyć zawiłą historią, którą w miarę rozwijania się akcji czytelnik rozgryza. Zoe i Jane przechodzą kryzys w związku, ale czy to właśnie im grozi rozstanie? Elizabeth i Andrew żyją w na pozór spokojnym i ustabilizowanym związku, czy pasja, którą znalazł Andrew sprawi, że ich szczęście zostanie zburzone? Czy duchy z przeszłości przewrócą ich życie do góry nogami? A na domiar wszystkich tych kłopotów przyjaciele dowiedzą się o tym, że ich „dzieci” zaczęły ze sobą sypiać.

Wszystko to jest bardzo zagmatwane i rozwija się w miarę trwania książki. Z nieskrywaną przyjemnością poznawałam kolejne losy tej szalonej trójki. Powieść ma 470 stron, jest w przyjemnej, sztywniejszej oprawie. Okładkę zaprojektowała Lucyna Talejko-Kwiatkowska, jest bardzo klimatyczna, przedstawia wysokie budynki, lekko rozmazane, pastelowe.

Książka jest przeznaczona raczej dla kobiet, ale myślę, że mężczyzna nie będzie bardzo rozczarowany po jej przeczytaniu. Nie jest to typowy romans, raczej opowieść o długoletniej przyjaźni i miłości, dzięki której wszystkie złe chwile są łatwiejsze do przetrwania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.