Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Eter – Aniela Wilk – Wyd. Akurat

Eter – Aniela Wilk

Eter

Eter to powieść, która dotyczy dwóch zupełnie innych światów, a jednocześnie zakrawa o tajemnice morderstw w pewnym sennym, górskim miasteczku.

Julia Kwiatkowska to kobieta, która już na samym początku „złotej” kariery ponosi w pewnym sensie porażkę. Jej życie składa się na pasma nieszczęść, które zdają się nie kończyć, a co najgorsze trwają nadal. Oprócz korporacyjnej porażki Julia ma za sobą równie nieudany związek. Żyjąc w wielkim mieście, pełnym szczurzego pędu kobieta ledwo potrafi połączyć koniec z końcem, aczkolwiek miejskie życie jest dla niej bańką bezpieczeństwa, strefą, z której nie kwapi się wyjść.

Pewnego razu Julia dowiaduje się, iż odziedziczyła w spadku posiadłość ulokowaną głęboko w Karkonoszach. Jadąc tam musi przemierzyć małe miasteczko, które zdaje się być poza postępem technologicznym, okazuje się być odmiennym bytem w porównaniu do gwarnej metropolii. Senne miasteczko z równie sennymi mieszkańcami zimą sprawia wrażenie istnego cmentarzyska, miejsca dawno już zapominanego przez Boga.

Klucząc po krętych górskich drogach, gdzie widoczność jest bardzo ograniczona z powodu pory roku Julia nagle traci zasięg w samochodowym radiu. Dlatego pierwsze co robi to ustawia jakąkolwiek stację, która odbiera sygnał na tym pustkowiu. Ku uciesze nagle słyszy w głośnikach głos. Męski, bardzo sugestywny i jednocześnie basowy niezwykle pobudza uśpioną dotychczas wyobraźnie kobiety. Siła z jaką głos oddziałuje na nią jest wręcz nie do opisania, dlatego wsłuchując się nadal w audycję Julia w końcu znajduje miejsce docelowe.

To, co tam zastaje bardzo mocno odbiega od oczekiwań kobiety. Domek w górskim stylu swoje lata świetności dawno ma za sobą, niestety nie prezentuje się zjawiskowo. Jednak determinacja Julii co do remontu i szybkiej sprzedaży domku nie słabnie. Pierwsze co robi to oczywiście próbuje uruchomić ogrzewanie w środku. I żeby nie było tak kolorowo, szybko okazuje się, że komin potrzebuje natychmiastowego przeczyszczenia, a najbliżej, zaraz za płotem znajduje się posiadłość milionera, do której Julia ma jednak opory zapukać, ponieważ w promieniu kilku kilometrów to jej jedyny sąsiad.

Eter to książka niezwykle ciekawa pod względem analizy, ponieważ drugi, równie ważny wątek odnosi się do przeszłości kryminalnej jednego z głównych bohaterów. Senne miasteczko, wysoko w tajemniczych Karkonoszach to wymarzone miejsce do stworzenia scenerii grozy. Jednocześnie autorka splata następny równie istotny wątek – romans. Podczas czytania odczuwa się pewien rodzaju niepokój związany ze scenerią. Zbierając w całość miejsce wydarzeń, porę roku a przede wszystkim przeszłość bohaterów autorka umiejętnie tworzy fabułę, która bardzo mocno zahacza o zabarwienie kryminalne. To, co zostaje puszczone w eter nigdy nie zanika.

https://dobrerecenzje.pl/eter-aniela-wilk-wyd-akurat/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.