Opowiadania, Bajki, KomiksPoradniki, ZdrowieRecenzje książek

Ewa i Łukasz Świerżewscy – „Franek i siła słów” – Wyd. Zielona Sowa

Ewa i Łukasz Świerżewscy – „Franek i siła słów” – Wyd. Zielona Sowa

franek i siła słów

Dorośli cały czas wmawiają dzieciom, że nie czytają książek, że wolą smartfony i tablety, ale same dzieci wiedzą, że to nieprawda. Udowodni to sam główny bohater tej książki-Franek. Franek jest uczniem szkoły podstawowej, popołudniami ma też mnóstwo zajęć dodatkowych, ale mimo to znalazł chwilę, aby w tej książce bawić się magią słów. Franek więc zabierze Was w daleką podróż, podczas której będziecie wspólnie odkrywać magię słów.

Jesteście na to gotowi?

 Więc-START-zaczynamy.

Jak więc mówić komunikatywnie, aby być dobrze zrozumianym?

Przytoczę Wam pewną historię z książki, która dobrze odda sens słów.

Franek leżąc w swoim pokoju, słyszy jak rodzice rozmawiają:

-Franek ciągle rośnie,

-Jeszcze trochę, a pójdziemy z torbami

-Niedługo pół pensji będzie pożerał.

Franek słysząc te słowa, nie mógł zasnąć, a rano nie chciał jeść śniadania. Mama pytając go dlaczego nie chce jeść, Franek odpowiada: ”Nie chcę wam pożreć pół pensji”.

Mama tłumaczy synowi, że „Franek”-tak potocznie mówi się o szwajcarskiej walucie i wytłumaczyła synowi, że rodzice mają kredyt we franku szwajcarskim. Tak więc widzicie, że tak niewiele potrzeba, aby źle rozumiejąc, móc źle interpretować fakty. Wynikają z tego same nieprzyjemności i nieporozumienia. Lecz przecież komunikacja zaczyna się od słuchania. Słuchanie więc to podstawa skutecznego porozumiewania się.

Czy więc umiesz słuchać?

Książka ta świetnie Ci w tym pomoże.

Jest to swego rodzaju poradnik dla dzieci, powyżej 9-tego roku życia. Ten wyjątkowy poradnik uczy nie tylko sztuki słuchania, rad i opinii, ale także jak rozwiązywać konflikty, jak się rozwijać i szukać dla siebie najlepszej równowagi, ale także jak umieć być asertywnym, jak umieć argumentować i dyskutować na różne tematy.

Zachęcam Cię Młody czytelniku, zajrzyj do tego poradnika i naucz się mówić i pisać, tak, aby być zrozumiałym. Życzę miłej zabawy i dużo uśmiechu podczas czytania i wykonywania zadań poleconych przez autorów książki.

Zobacz także

1 Comment

  1. […] Film przygotowany przez dzieci Recenzja Qlturka.pl Recenzja Ohme.pl Mamadu.pl – Magia słów RDC – Rozmowa Polskie Radio Dzieciom – Siła słów Tok FM – Jak mówić, żeby być zrozumianym? Recenzja Dobrerecenzje.pl […]

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.