Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Ewa Seno – „W ogień”

Ewa Seno – „W ogień”

w ogień

„Przyjaźń, która prowadzi do zatracenia”

W swoim życiu na pewno zaznaliście przyjaźni, niektóre trzymane blisko serca, niektóre trzymane na dystans. Ale, czy właśnie dla tej pierwszej przyjaźni zawarlibyście pakt z samym władcą piekieł?

Główną bohaterką jest nastoletnia Emily, która ma dość ciężkie życie jak na jedyne dziecko w rodzinie. Pomiędzy jej rodzicami nie jest dobrze. Matka zimna, wyrachowana kobieta myśli tylko o sobie i swoim publicznym wizerunku.  Ojciec natomiast jest kochającym rodzicem, który każdą wolną chwilę spędza z córką i pokazuje jej świat lepszym. Pewnego razu z życia Emily odchodzi jeden z rodziców. Nie jest to niestety zadufana w sobie matka. Po utracie taty i kawałka swojego serca, nastolatka wyjeżdża z matką i swoim nowym ojczymem z kochanej przez nią wsi.  Wszystko co kiedyś było tak bliskie sercu dziewczyny znika, jak piękny sen. Dom, ukochane miejsce, szkoła, a co najważniejsze przyjaciółka od serca, z którą nigdy nie powinno się rozstawać. Pewnego razu Em dostaje mail od przyjaciółki, w którym pisze, że jest już zmęczona życiem i popełniła straszny nieodwracalny błąd. Przestraszona Emily szybko dzwoni do domu, w którym przeżyła całe swoje dzieciństwo. W tym właśnie momencie nastolatka dowiaduje się, że kolejna osoba mająca miejsce w jej sercu odchodzi. Popada w depresję. Nie myśląc już o matce wyrusza do prawdziwego domu.  Tam nad grobem, Emmy przysięga zemstę za jej śmierć, przypieczętowując to własną krwią. Od tego wydarzenia życie niewidzialnej Em zmieni się diametralnie. Dziewczyna spotyka na cmentarzu dorosłego, przystojnie niebezpiecznego mężczyznę, który chce zawrzeć z nią pewien układ dotyczący krwawej zemsty i jej duszy.

Czy w imię przyjaźni Emily zaprzeda swoją duszę diabłu przekreślając tym samym swoją przyszłość na wieki?

Książka, a raczej seria KONTRAKT bardzo mi się spodobała. Teraz w fabule są popularni piekielni bohaterzy, zaplątana miłość i w końcu ciężkie kłopoty i niebezpieczeństwo. Historia naprawdę przypadła mi do gustu i myślę, że jest to książka typu popularna młodzieżówka, a jeśli jeszcze nią nie jest to dopiero nią będzie.

Dajcie się porwać piekielnej historii zmiękczającej serce.

Ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.